11 Temmuz 2018

Bodrum Müzik Festivali Başlıyor!

18-07/11/bodrum-muzik-festivali-14-yilinda-yeniden-muzikseverleri-kucakliyor-1303414.jpg

2005 yılından bu yana Türkiye ve dünyanın seçkin orkestra, topluluk ve solistlerini Bodrum yarımadasında bir araya getiren Bodrum Müzik Festivali 4-8 Ağustos tarihleri arasında 14’üncü kez kapılarını müzikseverlere açacak.

Doğuş Grubu başta olmak üzere; DenizBank’ın değerli katkıları ve Turkcell’in de ana sahne sponsorluğu ile düzenlenen festival bu sene beş gün boyunca, Bodrum’un simge haline dönüşmüş mekânlarında, Fazıl Say, Gülsin Onay, Murat Karahan gibi ülkemizin adını yurtdışında başarıyla duyurmuş yıldız sanatçıların konserleri ile birlikte, sinema gösterimleri ve klasik müzikle iç içe geçen rehberli turları da kapsayan ayrıcalıklı programıyla müzikseverleri ağırlayacak.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve dünyada ünlü soprano Lauren Fagan'ın ilk gün açılışını yapacağı festival, ikinci gününde Fazıl Say, Gümüşlük Festival Akademisi'nden genç yetenekler ve birçok ünlü sesle devam edecek. Festival süresince keyifli yaz akşamlarına ev sahipliği yapacak günbatımı konserlerinin yanısıra, üç gün art arda gündoğumu ve gece konserleri de düzenlenecek.

bodrum müzik festivali

Festival süresince yalnızca müzik değil, sanatın her alanında etkinlikler sanatseverlerle buluşacak. Akşamları film gösterimleri yapılacak ve ödüllü seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç’un anlatımıyla UNESCO’nun Dünyanın Yedi Harikası’ndan olan Bodrum Mozole Anıt Müzesi’nin kazı alanında gerçekleşecek mozole turunun ardından Olten Quartet, yaşayan bir tarihin içinde müzikseverlerle buluşacak.

Aynı zamanda fotoğraf dünyasının duayenlerinden Ara Güler’in Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi koleksiyonundan farklı dönemlere ait Bodrum temalı bir fotoğraf seçkisi 14. Bodrum Müzik Festivali kapsamında The Marmara Bodrum’da sanatseverlerle buluşacak.

14 yıldır gelirinin tamamı bağışlanan festivalin bu seneki geliri de Tohum Otizm Vakfı ve Bodrum Sağlık Vakfı’na bağışlanacak. Gülsin Onay’ın vereceği konserin bilet gelirleri de Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali’ne aktarılacak.

Festivali yakından takip etmek için www.bodrummuzikfestivali.com adresini ziyaret edin. 

ETİKETLER: BODRUM , MÜZİK , FESTİVAL