26 Aralık 2016

Bir Yıldız Daha Kaydı: George Michael

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Aralık, 2016’nın en hüzünlü aylarından biri olarak tarihe yazılacak. Franca Sozzani’nin ardından, bir efsane daha hayata gözlerini yumdu.

"George Michael, huzur içinde evinde yaşamını yitirmiştir."

53 yaşındaki İngiliz pop müzik yıldızının ölümü, dün akşam onbirde yayınlanan bu resmi açıklamayla duyuruldu. Last Christmas şarkısıyla milyonların kalbini kazanan George Michael'ın Noel zamanı vefat etmesi zamanın buruk bir tesadüfü.

George MichaelFotoğraf: Getty Images Turkey

Bu fotoğraf, George Michael'ın 1988'de çıktığı ilk dünya turundan.

Ölüm nedeniyle alakalı kesin bir bilgi içermeyen açıklamada, George Michael’ın ailesinin yas sürecinde saygı ve hassasiyet beklediği ifade ediliyor. 35 yıllık kariyerine sayısız başarı, ödül ve rekor sığdıran George Michael, bugüne kadar 100 milyondan fazla albüm sattı. Aralık başında yeni bir albüm müjdesiyle hayranlarını sevindiren yıldızın ani vefatı müzik dünyasında şok etkisi yarattı.

90'larda annesini ve hayat arkadaşını kaybeden George Michael'ın, bu iki ağır kayıptan sonra bir daha eski sağlığına ve formuna kavuşamamasının altında ise geçirdiği depresyon ve madde bağımlılığı yatıyor. Her ne olursa olsun, o özellikle 80'ler kuşağı için her zaman pop müziğin gerçek ilham perilerinden biri olarak anılacak.  

ETİKETLER: GEORGE MİCHAEL , FRANCA SOZZANİ , POP