14 Kasım 2014

Bir Hikayeye Bakmak

Çoğu zaman “o kare” olduğunu daha çekerken bildiğini söylüyor: “Ya da dışlayarak çalışıyorum: Fotoğraflara bakarken ben onu arayacağıma o beni buluyor.

 

 

“Bir moda devri olarak tercihim, şimdi. Benim ilgi alanımda yeni kodlar, bugünün stili, sokakta ve lüks moda dünyasında bugün olup bitenler var. Sürekli gözlem halinde olmak bizim işimize yenilikçi bir bakış açısı kazandıyor. Bugün daha sanayileşmiş olmasına rağmen.”

 

 

“Dış çekimlerde kontrol daha az. Suvi, Paris’te Another Magazine için kameramın önündeyken, o anda arkasından geçen gençler bu sürreal sahneyi tamamladı. Sokak beklenmeyen anlara gebe. Sokakta sürprizler var.”

 

 

“Nüktedan, flörtöz, umursamaz, teatral… Tüm bu halleri yüzünden Lara Stone’la çalışmayı seviyorum. Bazı kızlar daha az giysiyle daha rahat ediyor.”

 

 

“Kendi adıma söyleyebilirim ki, moda fotoğrafçısı, modayı sanatı ve zanaatı bağımsız bir ifade dili olarak kabul etmelidir. Moda fotoğrafçılığı modayı yaşamak, onu sevmektir. Siyah beyaz bu karede Angela Lindvall devasa bir şapkanın altında, daha fazla daha fazladır.”

 

 

Horst Diekgerdes’in fotoğrafları 13-16 Kasım tarihleri arasında Contemporary İstanbul’da. Yakından bakın.

 

 

Yazının devamı Kasım 2014 sayımızda.

ETİKETLER: HORST DİEKGERDES , FOTOĞRAF , SERGİ , METROPOL