23 Ekim 2018

Bağımsız Kültür Merkezi: The Hinterland

 

sergi

Fotoğraf: Arda Beşkardeş @nycstreetphotos

Geçtiğimiz yıllarda Brooklyn’de The Hollows Sanat Merkezinin kurucu yöneticiliğini yapan bağımsız kürator Pırıl Gündüz ve medyada üst düzey yöneticilik yapan Ayşe Sarıoğlu, New York’ta yeni bir kültürel mekan yaratmak için güçlerini ve tecrübelerini birleştirdiler. İlkbahar 2019’da New York’da faaliyete geçecek olan The Hinterland, kapılarını dünyanın her yerinden sanatçılara, tasarımcılara ve profesyonellere açıyor.

Bağımsız bir kültür merkezi olarak çalışacak The Hinterland’de misafirlik programları sergiler, söyleşiler ve atölyeler düzenlenecek. New York bazlı işbirlikleriyle çalışmalarını ve kariyerlerini geliştirecek olan katılımcılar aynı zamanda da hızlandırılmış bir New York deneyimi yaşayacaklar.

hinterland

Konaklama ve/ veya ortak çalışma alanı gibi hizmetlerin yer aldığı The Hinterland’de, üyelerin yeni yetenekler kazanmasına ve fikirlerini New York’da üretecekleri sergiler ve etkinlikler aracılığıyla test etmelerine olanak sağlanacak. Katılımcılar, eserlerini veya ürünlerini The Hinterland’in online sitesinde satışa sunabilecekler. Ortak sanat malzeme odası, kamera, projeksiyon makinesi ve benzeri ekipmanlara erişimin yanı sıra, üyeler network yapma ve The Hinterland’ın online kanalında yer alma şansı yakalayacaklar.

The Hinterland, sanat, tasarım, wellness, yeni teknoloji gibi konular / ekseninde uluslararası bir platform yaratırken, aynı zamanda Türk ve Amerikalı yaratıcılara da kültürel bir değişim olanağı sunarak sinerjik bir köprü oluşturmayı hedefliyor. Amerikalı üyeler The Hinterland’ın ev sahipliğinde Türk sanat severler ve koleksiyonerler ile buluşma imkanı yakalarken, Türk üyeler de eserlerini uluslararası platformlara taşıyarak Amerikalı izleyici, katılımcı ve koleksiyonerler ile buluşturabilecek.

New York ve İstanbul'da periyodik olarak düzenlenecek sergiler ve etkinlikler ile, iki şehrin üyeleri için görünürlük arttırılması hedefleniyor. Pırıl Gündüz ve Ayşe Sarıoğlu’nun el ele vererek yarattıkları The Hinterland sizlere uluslararası kültür ortamının mutfağını açıyor.

ETİKETLER: SERGİ , GALERİ , THE HİNTERLAND