06 Eylül 2015

14. İstanbul Bienali Rotaları: Büyükada

YAZI: MERVE ARKUNLAR

14. İstanbul Bienali’nin en heyecan verici üslerinden biri Büyükada. Sıra dışı mekanlarda, etkileyici işlerle buluşacaksınız. Adım adım nasıl gezilir, hangi mekanlarda neler var? öğrenin. Size bu rotanın yanı sıra dağıtılan haritalar ve bienalin sokaklarda sık sık rastalayabileceğiniz ‘bana sor’ gönüllüleri de yardımcı olacak.

Tarih, kültür, coğrafya, biyoloji, matematik, mimari ve zanaat. Köken, miras, sosyal kavramlar ve politik iz düşümler. Tanıklıklar, duygular, düşünceler, şekiller, ses, görüntü ve duyular. Dalgalar, düğümler ve tuzlu su.

14. İstanbul Bienali şehrin dört bir yanına yayılan otuzun üzerinde mekan ile sizi fiziksel ve zihinsel yolculuklara çıkarıyor. Düşüncelerinizi, hafızanızı, duygularınızı harekete geçiriyor. Otura otura şişmiş, hareketsizlikten hamlamış bir bedenin harekete geçmesi gibi etki ediyor, zihninize nüfuz ediyor. Rotalarınız Beyoğlu, Karaköy, Tophane, Şişli, Boğaz, Kadıköy, Balat ve Büyükada. Adım adım çıkarttığımız bienal üsleri rotalarıyla 14. İstanbul Bienali’nin tadını çıkarın.

ETİKETLER: 14. İSTANBUL BİENALİ , BÜYÜKADA , TUZLU SU