26 Mart 2014

Marni’nin bir çiftliği var

YAZI: ZEYNEP YAPAR

Salone del Mobile, her yıl Milano’da düzenlenen prestijli bir mobilya fuarı. İlk düzenlendiği yıl, 1961’den bu yana, İtalyan mobilya sanatının vitrinine dönüşen bu organizasyon, bu yıl 8-13 Nisan tarihleri arasında düzenleniyor. Marni, Salone del Mobile süresince Viale Umbria 42 numaradaki butiğinde sergileyeceği sınırlı sayıda bir mobilya koleksiyonuyla fuara yerinden katılıyor. Koleksiyonun adı, Animal House/Hayvan Evi. 

 

 

Marni evini karnavala dönüşterecek metal ve parlak renkli PVC'den yapılmış zürafalar, devekuşları, tavşanlar, ördekler, eşekler ve flamingolar, aynı zamanda bir yardım projesine hizmet ediyor. Zira Marni’nin koleksiyonun yaratım aşamasındaki ekürisi Kolombiyalı kadınlardı. 

 

 

Finansal bağımsızlıklarını el hünerleri sayesinde kazanan Kolombiyalı kadınlar tarafından Kolombiya’da yapılan mobilyaların satışından elde edilen gelirin bir kısmı, hasta çocukların tedavisi için çalışan yardım derneklerine bağışlanacak.

 

 

 

Her biri el yapımı ve şahsına münhasır parçalar arasında, iki kol dayanağı bulunan geleneksel sandalyeler; tek kol dayanağı ile Marni’nin deneysel stilini yansıtan versiyonlar; bar ve banklar; şezlong ve sallanan sandalyeler var. Leylak rengi, karpuz kabuğu yeşili, turkuaz gibi renklerden tasarlanan parçalar tek başına kullanıldığında durduğu köşeye mutluluk getireceği gibi, bir arada kullanılarak farklı kompozisyonlar yaratmaya da müsaitler. 

 

 

 

Animal House, bu yıl 20. yaşına giren Marni modaevi’nin kutlamalarından biri. Marni’nin online dergisi Anticamera’nın yeni sayısı da, Animal House koleksiyonu ve koleksiyona hayat veren Kolombiyalı kadınların hikayelerine adandı. 

 

 

 

 

Fotoğrafçı Mauricio Rivera, Marni’nin hayvanlarını habitatlarında görüntülemiş. İyi seyirler… 

 

ETİKETLER: MARNİ , TASARIM MOBİLYA , SALON DEL MOBİLE , KOLOMBİYA , MAURİCİO RİVERA , ANTİCAMERA , SALONE DEL MOBİLE