LIVING
LIVING

06 Nisan 2021

Minimalist Ev İsteğinizi Arttıracak 5 Instagram Hesabı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

tiny house

Fotoğraf: @tinyhouse

 

Son zamanlarda doğaya kaçma isteğimizin yanında yükselen daha sade bir yaşam isteği küçük ama şık evlere her zamankinden sıcak bakmamızı sağlıyor. Abartıdan uzak, yeşillikler içinde ve “fazla” olanı geride bıraktığınız bir hayat. Belki de hepimiz, hiç olmadığı kadar bu cezbedici fikir ve şehir hayatı arasında sık sık gidip geliyoruz. Tüketim çağının kontrolden çıktığı bir noktada daha az ile yetinmek her açıdan güç olabiliyor ancak tiny house dediğimiz bu minimalist yaşam tarzını benimseyen kişi sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

Eğer bazı tasarım programlarını izlediyseniz bu sürecin haklı olarak biraz zorlayıcı olduğunu da biliyorsunuzdur. Konu bir şeyleri geride bırakmak olduğunda maddesel dünyada sahip olduklarımız zihnimizde birer ihtiyaca dönüşüyor ve bir şekilde bu zamana kadar bize eşlik eden hiçbir eşyayı ya da kıyafeti kolay kolay gözden çıkaramıyoruz. Aldıkça alıyor ya da ekledikçe ekliyoruz ve günün birinde daha minimalist bir hayat tarzına geçiş yapmak istediğimizde her şeyin aslında ne kadar fazla olduğunu o zaman anlıyoruz. Yine de dediğim gibi bu hayata geçmek özellikle de iki kişiden fazlaysanız hiç kolay değil ancak yanında hem kişisel gelişiminizde hem de dünyaya bakış açınızda farklılıklar yaratabilecek pek çok güzellik mevcut. Doğanın içinde olmak, duyarlı davranmak, kendini keşfetmek, yetinebilmek ya da istenildiği zaman hayatta dönüşüm yaratabilme gücünü görmek bunlardan yalnızca birkaçı.

Üstelik bu küçük evlere baktığınız zaman farklı tasarımların insanın hayatını daha pratik hale getirme konusunda ne kadar önemli olduğunu keşfederken küçük şeylerin de çok güzel olabileceğini anlamış oluyorsunuz. Endüstriyel stilden, retro yorumlara tiny house fikrini eskisinden daha fazla düşünmenizi sağlayacak 5 Instagram hesabı size bu konuda ilham olabilir.

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Brent - Tiny House (@tinyhouse)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Brent - Tiny House (@tinyhouse)'in paylaştığı bir gönderi

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

Unyoked (@unyoked.co)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: TİNY HOUSE , TASARIM , EV , MİNİMALİZM