04 Aralık 2019

Zihinde Özgürleşmeye Giden Yol: Tambuan Atölyesi

tambuan

"Kurumsal hayattan soluk aldığı anlarda, kendini tanıma sürecinde birçok sertifika ve koçluk eğitimine katılırken; kurumsal hayattan ve mentorluktan farklı olarak bu süreçte, insanların A noktasından B noktasına kendilerinin gitmesi gerektiğini ve içsel yolculuklarını bireysel olarak yapmaları gerektiğini, verdiği birçok eğitim ve koçluk hizmetinin sonucunda katılımcıların bu süreci başarıyla, içsel bir huzurla bitirdiklerine şahit olduğunu" belirtiyor Tambuan Atölyesi'nin ardındaki girişken ruh İpek Ötügen Dinçer. Kişilerin bunu gerçekleştirmelerinde kendini sadece bir araç olarak görüyor. “Bu süreçte beraber çalıştığım ve dokunduğum insanların hayatlarının değişimine şahit oldum. Bunu onlar kendileri yaptı, fakat bu yaşadıkları deneyimi ve değişimi görmek benim için paha biçilmezdi. O süreçte görevimin insanlara bu yolu açmak olduğunu anladım" diyerek özetliyor aslında her şeyi. 

tambuan

Bu süreçte kendisi de eğitimlerden uzak kalmıyor. Bunlar arasında: MIT, MBSR Programı ve Eğitmenliği, Byron Katie ‘The Work’, ‘No-body Intensive’, Eckhart tolle ‘Concious Manifestation’, Judith Kravitz ile Transformal Nefes gibi eğitimler yer alıyor.  

Tüm bunların ışığında "benim yolum, senin yolun" mottosuyla yola çıkarak 2019 yılında Tambuan Atölyesi'ni kuruyor İpek Ötügen Dinçer. Mindfulness uygulamaları ve Byron Katie’nin The Work isimli çalışması temel alınırken, Koza ismini verdiği eğitimde; özel ve iş yaşamımızın istediğimiz gibi şekillenmesi ve yaşanabilmesi için kişinin zihinde özgürleşme ve anda kalabilme sürecini deneyimleyerek, gerçekte bir yaşama geçişini mümkün kılacak dönüştürücü uygulamalara yer veriliyor.

tambuan

Gün içerisindeki ikramların son derece sağlıklı ve lezzetli olduğu, kendinizi huzur dolu hissedebileceğiniz bir ambiyans yaratan Etiler’deki Tambuan Atölye; her hafta sonu zihinden özgürleşmeyi amaçlayan anda kalmaya ve hayatında bir şeyleri yoluna koymaya niyetli katılımcılarını ağırlıyor.

ETİKETLER: TAMBUAN , İPEK ÖTÜGEN DİNÇER , SAĞLIKLI VE İYİ YAŞAM , MEDİTASYON