31 Temmuz 2019

Yeni Kişisel Alışveriş Asistanınız: Amazon Prime

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

amazonFotoğraf: Getty Images Turkey

Amazon Fashion, Prime üyelerine yeni bir deneyim sunmaya başladı. Prime Wardrobe tarafından geliştirilen Kişisel Alışveriş Asistanı bugünden itibaren belirli kullanıcılar için geçerli olacak. Süreç bir anket ile başlayacak. Kullanıcılara neyi sevip sevmedikleri sorulduktan sonra, veriler depolanıp, kullanıcının Prime Wardrobe'da stil profiline uygun stilistlerden biriyle eşleşmesi sağlanacak.

Bu süreçte kullanıcı, Amazon App aracılığıyla stilistle doğrudan iletişime geçip stilistlerinin yarattığı markaların ve ürünlerin düzenlemesinde söz sahibi olabilecek. Sekiz adete kadar parça müşteriye sevk edilmeden önce önizleme yapma şansı sunan aylık bir kutuya dahil edilerek iade miktarı teorik olarak en aza indirilecek. Yedi günlük deneme süresi olan hizmette Prime üyeleri yalnızca satın aldıkları şey için para ödeyecek ve kalan ürünler geri gönderilecek.

Kişisel alışveriş hizmeti, Prime üyeleri için ayda 4.99 dolar. Trendlerden anında haberdar olmak ve ilgi çekici deneyimler yaşamak isteyen Milenyumlar, Z jenerasyonu ve kolay ulaşım ve uygun fiyatlı alternatifler arayan X jenerasyonu çevrimiçi moda platformunun başlıca hedef kitlesi.

Şirket, iki yeni moda projesi daha başlattı: Biri The Drop isimli, markaların seçkin giyim koleksiyonları tasarlamak için çeşitli influencerlar ile ortak çalışacağı girişim. Diğeri ise StyleSnap. Bu proje ise yapay zeka altyapılı uygulama sayesinde kullanıcıların aradıkları ürünün fotoğrafını çekip Amazon'da bulmalarını sağlayacak. Amazon'un geçtiğimiz yıl Amerika'nın en karlı giyim perakendecisi olduğunu ve yaklaşık 30 milyar dolar gelir elde ettiği düşünürsek, moda için yapacağı yenilikler bununla sınırlı kalmayacaktır.

ETİKETLER: AMAZON , KİŞİSEL ALIŞVERİŞ ASİSTANI , PERSONAL SHOPPER