03 Aralık 2019

The Fashion Awards 2019'un Yıldızları Daniel Lee ve Bottega Veneta

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Daniel LeeFotoğraf: Misan Harriman 

Dün gece Londra, Royal Albert Hall'da görkemli bir törenle gerçekleşen The Fashion Awards 2019 kırmızı halı stillerinden saç ve makyaj ilhamına birçok alanda haber ve içerik değeri taşısa da asıl üzerinde durulması gereken mevzu Bottega Veneta'nın yeni kreatif direktörü Daniel Lee'nin rekor başarısı oldu. Lee'nin Bottega Veneta'sı yılın markası seçildi, yetmedi yılın tasarımcısı da Lee oldu. Ve tabii ki en iyi kadın aksesuar tasarımcısı ve en iyi İngiliz kadın giyim tasarımcısı ödülü de kendisine verildi. 

1 buçuk yıl içerisinde Bottega Veneta dünyasında başlattığı modernleşme devriminin bugün moda otoriteleri tarafından en prestijli ödüllerle taçlandırılması beklediğimiz bir gelişmeydi, fakat şaşırtıcı da. Zira Lee henüz 33 yaşında, bulunduğu pozisyon için yaşı oldukça küçük ve dijital dünyada kesinlikle aktif değil. Bir Instagram hesabı bile yok...

Her şeyin göz önünde, dijital vitrinlerde yaşandığı, tüketildiği bir dönemde o işiyle, ürettikleriyle ve vizyonuyla gündemde. Bu kadar geri planda duruşu günümüz pazarlama stratejileriyle ters düşse de, Lee hepimize üzerinde düşünmemiz gereken bir gerçeği hatırlatıyor belki de: Gerçek başarı için mütemadiyen göz önünde olmaya gerek yok. Sadece işinizi yapıp ürettiklerinizle de nitelikli bir popülerlik yakalayabilirsiniz!

ETİKETLER: BRİTİSH FASHİON COUNCİ , 2019THEFASHİONAWARDS , BOTTEGA VENETA , DANİEL LEE