31 Mart 2019

Sex and the City Geri mi Dönüyor?

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Sex and the City

Fotoğraf: James Devaney/WireImage

Aradan 15 yıl geçti ama Sex and the City hala bir fenomen. Sarah Jessica Parker’ın hayat verdiği Carrie Bradshaw’u hangimiz unutabildik ki? Dizi karakteriydi ama gerçek gibiydi. Giydikleri, taktıkları, saçı ve makyajıyla bir dönemin genç kızlarının ve kadınlarının idolü oldu. Bugün bile birçok içeriğimizin ilham kaynağı.

Hikayenin yazarı Candace Bushnell, Sex and the City özlemini dindireceğe benziyor. Is There Still Sex in the City? isimli romanını bitirdiğini müjdeleyen Bushnell, yine New York’lu kadınların aşk hayatını kaleme almış ama bu sefer bir farkla: ama bir farkla: Kitabın kahramanları bu sefer yirmili yaşlarında değil, ellili yaşlarındalar.

Prodüksiyon şirketi Paramount Television’ın kitap yayımlanmadan tüm dizileştirme ve filmleştirme haklarını satın aldığı da gelen bilgiler arasında. Dizi olarak ekranlara geri dönmesini beklediğimiz yapımda Sex and the City kadrosunun bugünkü hallerini mi izleyeceğiz, yoksa yola yeni oyuncularla mı devam edecek, merak konusu. Tek bildiğimiz, içerisinde Carrie'nin bulunmadığı bir Sex and the City macerasının eksik olması!

 

ETİKETLER: SARAH JESSİCA PARKER , CANDACE BUSHNELL , IS THERE STİLL SEX İN THE CİTY? , PARAMOUNT TELEVİSİON , DİZİ