21 Kasım 2018

Sex and the City 3'te Ölecek İsim Kim?

YAZI: ZEYNEP GÜR

Geçtiğimiz yıl ortaya atılan 'Sex and the City 3' filminin yolda olduğu söylentileri dizinin hayranlarının kalp atışlarının hızlanmasına neden olmuştu. Sarah Jessica Parker'ın yeni senaryo hakkında "harika" ve "kalp kırıcı" demesi ise akıllarda kocaman bir soru işareti bırakmıştı. Fakat dizinin Samantha'sı Kim Cattrall'ın 3. filmde rol almayacağını dile getirmesi herkesi şaşkına çevirmişti. Kim Cattrall'ın neden senaryoyu geri çevirdiği hala gizemini korusa da, ünlü oyuncuyla maddi açıdan bir takım anlaşmazlıklar yaşandığı yönünde fısıltılar hala tazeliğini koruyor. Tabii bir de yeni filmde Samantha karakteri için pek de yer olmadığı yönünde söylentiler vardı. Sonuç olarak üçüncü film öyle ya da böyle gerçekleşmeyecek. Bu da demek oluyor ki Carrie, Charlotte, Miranda ve Samantha'nın hayatlarındaki son gelişmelerden asla haberimiz olmayacak. Biri dışında. 

sex and the city

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Asla çevrilmeyecek bir filmin senaryosu ne denli etkili olabilir? Filmin senaristi James Andrew Miller'ın geçtiğimiz günlerde ağzından çıkardığı bakla Sex and the City hayranlarını derinden yaraladı. Carrie'nin büyük aşkı Mr. Big, ikinci filmin sonunda duşta kalp krizini geçirip hayatını kaybediyor. Belki de paralel bir Sex and the City evreninde çoktan hayatını kaybetti, ama bunu da asla bilemeyeceğiz.

sex and the city

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Eğer üçüncü film çekilmiş olsaydı, Mr. Big hayatını kaybettikten sonra senaryo tamamen dört kadın arasındaki dostluğa odaklanacaktı. Aslında Mr. Big'i canlandıran Chris Noth'un da istediği tam olarak buydu. O da ne zamandır Mr. Big karakteriyle yollarını ayırmak istediğini söylüyordu: "Doğrusunu söylemek gerekirse hiçbir filmden zevk almamıştım. Bana her şey çok bayat gelmişti. Böyle konularda biraz kötümser olduğumu söylerler. İlk filmin sonundaki dolap ve ayakkabı sahnesinden nefret ettim. Kesinlikle bir takım oyuncusuyum, fakat hiçbir zaman filmlerden keyif almadım. Filmlerdeki duygusallık dozunun fazlaydı. Dizideki mizah anlayışıyla tamamen ters." 

Peki ya siz Mr. Big'siz bir Sex and the City düşünebiliyor musunuz?

Sex and the City'nin Modaya Yön Veren 5 Stil Anı:

ETİKETLER: MR. BİG , SAMANTHA JONES , SEX AND THE CİTY