01 Eylül 2016

Selena Gomez: Kariyerime Kısa Süreliğine Ara Veriyorum!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Şov ve müzik dünyasının yeni nesil yıldızlarıyla birlikte 'ne olursa olsun şov devam etmeli' algısı radikal bir hızla yıkılıyor. Zayn Malik'in açık mektubunu hatırlayalım. Konsere çıkamayacak kadar çok kaygılanan Zayn, tüm içtenliğiyle anksiyete bozukluğu yaşadığını açıklamıştı. Dünyaca ünlü bir yıldız için, psikolojik sorunlarını böylesine şeffaf bir dille anlatmak, aslında alışık olduğumuz bir tablo değil. 

Selena Gomez de yaptığı son açıklamayla, sağlık sorunları sebebiyle kariyerine geçici bir süreliğine ara vereceğini duyurdu. Geçtiğimiz yıl Lupus hastalığı nedeniyle kemoterapi tedavisi gördüğünü belirten 24 yaşındaki yıldız, bu zorlu tedavi sürecinde defalarca depresyonun eşiğine geldiğini ve sağlığına yeniden kavuşmanın en ideal yolununun kariyerine ara vermekte olduğunu paylaştı.

Selena GomezFotoğraf: @selenagomez

Hollywood'un geleneksel ve tutucu yapısında, yıldızların sırça köşklerinden çıkmayıp, çoğunlukla inkara yönelen tutumlarının yanında, yeni nesil starların transparanlığı zamanın değiştiğini kanıtlıyor. Dijital dünya ile beraber artık hiçkimse dokunulmaz ya da ulaşılmaz değil. Görüldüğü gibi Hollywood yıldızları da depresyon geçirebilir veya panik atak olabilir. Dijital çağın en büyük gerekliliği şeffaflık ve bu şeffaflık, yeni nesil ikonlar da fazlasıyla var. 

Onlar her şeyi kapılar ardında yaşamak yerine, paylaşmayı tercih ediyor. Selena Gomez de, en transparan yıldızlardan biri. Sosyal medya hesabı üzerinden eski sevgilisi Justin Bieber'a laf atarken, sağlık sorunlarını hiç çekinmeden sevenleriyle paylaşabiliyor. Bu durumda bir kez daha anlıyoruz ki, Hollywood yıldızlarını bile şan şöhret değil, samimiyet kurtarıyor.

ETİKETLER: SELENA GOMEZ , ZAYN MALİK , DEPRESYON , JUSTİN BİEBER