06 Kasım 2019

Rihanna'dan Eros ve Medusa'ya Sevgilerle: Fenty Cameo Koleksiyonu

YAZI: ZEYNEP GÜR

fenty

Rihanna'nın, en yeni Fenty koleksiyonu eşsiz bir tarihi vizyonun eseri: Cameo mücevherleri. Korkusuzluğun, yaratıcılığın ve neşenin sembolü olarak bilinen Cameo mücevherleri, Rihanna'nın Fenty vizyonuyla tam anlamıyla aynı dilden konuşuyor. 

Afro-Amerikan kökenlerine imza attığı her koleksiyonda kredi veren ünlü sanatçının gündeminde yine farklılıkların arkasındaki görünmez güzellik yer alıyor. Ünlü sanatçı bir kez daha, güçlü kadınların da yardımıyla, Barbados kökenlerine saygı duruşunda bulunan bir koleksiyona imza atıyor; fakat bu sefer daha parıltılı ve şehvetli bir koleksiyona.

rihanna,fenty

Nijeryalı fotoğrafçı Ruth Ossai'nin objektifi, saç stilisti Poleon'un heykelvari modelleri ve Rihanna'nın geniş açılı vizyonu... Hepsi tek bir kareye sığmış vaziyette. Geçmişi geleceğe taşıyan bir koleksiyon Cameo; ve Rihanna'ya göre nesilden nesile aktarılacak kadar vizyoner ve zamansız da.

rihanna,fenty

Badgal'in Fenty ortağı ve aynı zamanda yakın dostu Jahleel Weaver'ın sarfettiği, “Ri’nin yaptığı her şey, şekli, boyutu veya rengi ne olursa olsun, insanların kendilerini güzel ve tanınmış hissetmelerini sağlamak” sözleri, Rihanna'nın ezber bozan moda anlayışının arkasında yatan güçlü mesajı fazlasıyla anlatıyor.

 

ETİKETLER: RİHANNA , FENTY , MÜCEVHER , MUCEVHERDOSYASİ