27 Mart 2020

Ralph Lauren'den Rekor Bağış

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

ralph lauren, koronaFotoğraf: @ralphlauren

Ralph Lauren Corporate Foundation, şu anda dünyayı etkisi altına alan pandemi kriziyle mücadeleye yardımcı olmak için rekor bir bağışta bulundu. Paranın doğrudan salgınla uğraşan işçilere ve topluluklara gideceğini belirten vakfın bağış miktarı ise tam 10 milyon dolar.

Ralph Lauren, "Şirketimizin kalbinde yaratıcılığımıza, güvenimize ve en önemlisi birbirimize desteğimize ilham veren bir birliktelik ruhu her zaman olmuştur. Son haftalarda ve aylarda bu ruh hiç değişmedi. Biz, kim olursanız ya da nereden olursanız olun hep birbirimize bağlıyız. Bu yüzden bu krizde ekiplerimize ve topluluklarımıza yardım etmek için önemli adımlar atıyoruz" açıklamasında bulundu.

ralph lauren, korona

Bağış, duruma ilişkin çeşitli şekillerde yardım etmeye yönelik olacak. Ralph Lauren çalışanlarından acil duruma ihtiyaç duyanlara mali yardım sağlanması, Dünya Sağlık Örgütü Covid-19 Dayanışma Müdahale Fonu'na katkıda bulunmak, bu savunmasız dönemde kanser hastalarını halihazırda mevcut olan Pink Pony Fonu aracılığıyla desteklemek ve 25.000 önlük ve 250.000 maske üretimi pakette yer alan yardım maddelerinden bazıları.

ETİKETLER: RALPH LAUREN , KORONAVİRÜS , CORONAVİRUS