12 Ağustos 2020

Prada ve Sotheby's, Unesco Yararına Güçlerini Birleştiriyor

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

20-08/12/3_prada_fw20-adv-camp.jpg

Modanın görevi yalnızca içinde bulunduğu zamanı yansıtmak değil, aynı zamanda onu şekillendirmek; sadece bir kriz içindeyken değil, bir bütün olarak kültür içinde değişimi etkilemek, anlamlı ve yararlı bir araç olmaktır. 

Prada da bu amaçla yola çıkarak, Sonbahar/Kış 2020 Kadın ve Erkek Koleksiyonu kampanyası "Tools of Memory" için işbirliğiyle UNESCO yararına bir açık arttırma gerçekleştiriyor. Görsellikle yetinmeyip, aksiyon almaya yönlendiren Sotheby's işbirliğiyle gerçekleşecek online açık arttırmanın geliri, UNESCO'nun dünyanın dört bir yanında dezavantajlı gençler için yürüttüğü eğitim projeleri için bağışlanacak. Açık arttırmada, koleksiyondan öne çıkan ürünler, show davetiyeleri, defile dekorundan parçalar gibi Prada Sonbahar/Kış 2020 sezonu kadın ve erkek koleksiyonlarının evrenine ait bir çok parça satışa sunulacak. 
20-08/12/2_prada_fw20-adv-camp.jpg
 
İtalyan moda evi kampanyayı şu şekilde özetliyor: "Bugün yarattığımız şey yarın için bir hatıra olur. Bu özellikle moda için geçerli. Podyum, yaşanmak üzere olan anların, tarzların önsezilerini gösteriyor. Giysiler anımsatıcı araçlardır ve bize ruh halini, duyguyu ve deneyimi hatırlatırlar. Kendi içlerinde yarının öngörüleri, arzu nesneleri, hafıza araçlarıdır. Bu Prada müzayedesi ve kampanyası sadece moda için değil, tarihte de kesin bir anın hatırasını yaratıyor. Geleceğe yardım etmek için geri verebilecek bir anı."
20-08/12/5_prada_fw20-adv-camp.jpg
Müzayededen az sayıda ürün ilk kez 20 Temmuz'da, sothebys.com/prada adresinde açıklanmıştı. Açık artırma kataloğunun tamamı ise 2 Ekim 2020'de çevrimiçi olarak lanse edilecek. 
 

ETİKETLER: PRADA , SOTHEBY'S , UNESCO