22 Nisan 2016

Pitti Uomo'da Karl Lagerfeld'in Objektifinden

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Pitti Uomo’nun bu yılki programını şimdiden not alın. Raf Simons’un İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunu sunacağı, Karl Lagerfeld’in fotoğraf çalışmalarını sergileyeceği bir moda fuarını kaçırmak istemeyeceğinizden eminiz.

Karl Lagerfeld

Önce serginin adından başlayalım: Karl Lagerfeld_Visions of Fashion, tamamiyle fotoğraf çalışmalarından oluşuyor. Karl Lagerfeld’i fotoğraf sanatıyla ele alan sergide, moda defterine imzasını altın harflerle atan bir ustanın üretimin ve sanatın her alanında nasıl aynı başarıyı gösterdiğine tanıklık ediyoruz. Karl Lagerfeld, yaratıcılığın öz kodlarını dahice deşifre eden gerçek bir sanatçı. Sivri dili, kıvrak zekası, ikonik kişiliği ve renkli karakterinin dışında, çok iyi bir gözlemleyici aynı zamanda. Yeni yetenekler, keşfedilmemiş trendler ve modaya sanat ışığı tutan hikayeler her zaman onun vizyonundan doğuyor. Heyecan verici olan tam da bu işte, onun vizyonunda kendi kadrajıyla yolculuğa çıkabilmek. 

Karl Lagerfeld_Visions of Fashion, Lagerfeld'in ilk fotoğraf sergisi değil belki ama şimdiye kadar onun çalışmalarıyla hazırlanan en kapsamlı ve en detaylı sergi. Daha önce Karl Lagerfeld, a Visual Journey ile Paris'te ağırlanan efsane, Pitti Uomo'nun onur konuğu olarak Floransa'yı büyülemeye hazırlanıyor.

Meraklısına not: Karl Lagerfeld_Visions of Fashion, Palazzo Della Civiltà Italianai'de 14 Haziran itibariyle kapılarını açacak.

ETİKETLER: KARL LAGERFELD , PİTTİ UOMO , FLORANSA