26 Şubat 2016

Karl Lagerfeld’in İhtişamlı Lunaparkı: Fendi

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Karl Lagerfeld’in ihtişamlı lunaparkı Fendi’ye hoş geldiniz. Fendi’ye moda dünyasının Disneyland Paris’i diyebiliriz. Karl Lagerfeld, 50 yıldır markanın kreatif direktörlük koltuğunda içindeki çocuğu özgür ve eğlenceli vizyonuyla kutluyor. 50 yıl içerisinde Lagerfeld imzalı kaç sezon, kaç defile geçtiğini parmaklarımızla saymak epey zor. Bugün, markanın 2016 Sonbahar/Kış defilesi Milano Moda Haftası kapsamında gerçekleşti. Yeni koleksiyonunun ilk görünümünü Karl Lagerfeld’in yeni nesil ilham perilerinden Kendall Jenner’ın sunumuyla izledik. Bir defileyi açmak, bir modelin kariyer tacı adeta. Kendall Jenner, genç yaşına rağmen bu zafer tacını son birkaç sezondur defalarca taktı.

Fendi Sonbahar/Kış 2016 Kendall Jenner

Karl Lagerfeld'in oyun parkının elbette bir farkı olmalı. Fendi Sonbahar/Kış 2016 defilesi öncesi, Mia Moretti ve Anna Dello Russo gibi ön sırada boy gösteren konukları, canlı maskotlar, nam-ı diğer Fendirumi'ler karşıladı. 

Fendi Sonbahar/Kış 2016 Kendall JennerFotoğraf: @Fendi

Bu eğlencelı giriş, tabii ki de Fendi'nin yeni aksesuarlarıyla devam etti. Fendi aksesuarlarının mimari Silvia Venturini, yıllardır sahip olunması gereken parçalar listesi için tasarlıyor. Geçtiğimiz sezona ABCharms ponponları ve çanta aksesuarları Strap You ile damga vuran Venturini, Sonbahar/Kış 2016 için ilham rotasını Japonya'ya çevirmiş. Japonların şirinlik merakı Kawaii kültürünü İtalyan modasının eğlenceli lüks evine uyarlayan tasarımcı, renkli çanta kemerleri ve ponponlaryla ne Hello Kitty’i ne de Snoopy’i aratıyor.

Fendi Aksesuar

Dizüstü çizme modellerine eklediği fırfırlarla, kış mevsiminde sonsuz eğlence vaadeden Fendi, oyunu kuralına göre değil, keyfine ve neşesine göre oynayanlara doyumsuz bir 2016 Sonbahar/Kış koleksiyonu sunuyor. İtiraf edelim bir koleksiyonun bu kadar renkli olması, o parçalara anında kavuşma isteğini de beraberinde getiriyor. Bildiğimiz üzere Fendi, Burberry ve Tom Ford gibi 'gör ve al' stratejisine henüz geçiş yapmadı. Bu durumda tek çare, Karl Lagerfeld'in ihtişamlı oyun parkı Fendi'ye giriş biletlerini kesmesini beklemek. 


Fendi Sonbahar/Kis 2016

Fendi Sonbahar/Kış 2016-17 Defilesi

ETİKETLER: FENDİ , SONBAHAR/KIŞ 2016 , KARL LAGERFELD , MİLANO MODA HAFTASI , KENDALL JENNER