30 Mart 2015

Peter Dundas Yeni Evinde

YAZI: ZEYNEP YAPAR

 

Fotograf: Getty Images Turkey

Roberto ve Eva Cavalli çifti "Modaevinin kurulduğu ilk günden bu yana, dünya çapında ünlenen cazibe, gelenek ve yeniliği bir araya getiren stilini geliştirme arzusuyla Peter Dundas’ı seçtik.” açıklaması yaptılar. Kaldı ki, tasarımcı modaevinin yabancısı değil. 2002 - 2005 yılları arasında Roberto Cavalli için tasarım yapan Peter Dundas, bu transfer için “Eve dönmek gibi.” diyor. “Roberto Cavalli’nin muazzam dünyasının evrimini devam ettirecek olmaktan büyük onur duyuyorum. Bu yegane markanın potansiyeli ve olasılıkları beni çok heyecanlandırıyor. Çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.”

 

 

Dundas, kariyeri boyunca moda ve sinema dünyasının ünlü kadınları için elbise tasarlamakla kalmadı, aynı zamanda özel davetlerde onlara eşlik eden kavalyeleri olarak da ün yaptı. 2011 yılında Paris’te kendisiyle yüz yüze yaptığım röportajda, celebrity’lerle olan yakın arkadaşlığına dair şöyle söylemişti: “Giysi tasarladığınız kadını tanımak, hayat stilini hissetmek ve ihtiyaçlarını görmek için ona yakın olmaktan daha iyi bir yol yok. Kızlarım neredeyse ben ordayım.” Görevinin vücudu kusursuz kadınları giydirmek değil, giydirdiği kadınların vücudunu kusursuz göstermek olduğunu söyleyen Dundas, yalnız kreatif yeteneğiyle ve tasarım stiliyle değil, pırıltılı yaşam stiliyle de Roberto Cavalli modaevi için ideal seçim.

 

Emilio Pucci’de Peter Dundas’den boşalan koltuğun sahibi de açıklandı. 2009 yılında kendi markası MSGM’i yaratan 38 yaşındaki tasarımcı Massimo Giorgetti. Giorgetti’nin Pucci için tasarlayacağı ilk koleksiyonu önümüzdeki Eylül ayında Milano Moda Haftasında izleyeceğiz.

 

Peter Dundas kimdir?

Annesi Amerikalı, babası Norveçli. Oslo’da doğdu, 14 yaşında Indiana’ya taşındı. Ardından New York’a yerleşip Parsons’da tasarım eğitimi aldı. 1992 yılında New York’tan Paris’e taşınarak Jean Paul Gaultier’nin asistanı olarak çalışmaya başladı. Sekiz yıl sonra Christian Lacroix’ya geçti ve 2002 yılında Floransa’ya taşınarak bu kez Roberto Cavalli için tasarlamaya devam etti. 2005 yılında Emanuel Ungaro’nun kreatif direktörü olan Dundas, 2008 yılından bu yana Emilio Pucci tasarım ekibinin başındaydı.

 

ETİKETLER: ROBERTO CAVALLİ , PETER DUNDAS , EMİLİO PUCCİ , MASSİMO GİORGETTİ , MODA , TASARIM