16 Haziran 2015

Nike Flyknit Lunar 3

Nike Flyknit Lunar 3 ile uzun mesafelerin keyifli bir yolcuğa dönüşmesi kaçınılmaz çünkü bu sneaker’lar olabildiğince rahat ve hafif. Profesyonel ve amatör koşucuların favorisi haline gelen Flyknit Lunar 3, Jen Brill’in bir eseri. Jen Brill yetenekli illüstratör Jo Ratcliffe ile bir işbirliğine giderek, Flykint Lunar 3’ü sıra dışı bir animasyon filmiyle tanıtıyor.

Nike’ın kreatif direktörü Jen Brill özgünlüğe düşkün, sürekli yeniliğin peşinde koşan bir kadın. Bir koşu ayakkabısından ne beklediğini iyi biliyor, performans kadar stili de önemsiyor. Nike Flyknit Lunar 3’ün filmini yaratırken, uluslararası maratoncular, seksenlerin Japon rötuş sanatçıları, gençliğinde oynadığı video oyunları ve hatta yünle giydirmeler gibi pek çok farklı şeyden ilham almış. Nike’ı  yaratıcılığın sınırlarını zorlayan net bir vizyona sahip bir marka olarak tanımlıyor. Maraton hakkında, Spor salonunda kısa mesafeler dışında hiç koşmadım. Ama kim bilir belki Nike Flyknit Lunar 3 ayakkabılarım ilk yarı maratonumu koşmak için bana ilham verir.“ diyor.

Bugüne kadar, V, Vogue Nippon, British Vogue ve Flair gibi müşterileri için editörlük, Sephora, Tory Burch, Cole Haan, Kenzo, Nina Ricci, Barney’s, Louis Vuitton ve Cartier için reklam çalışmaları yapan Jo Ratcliffe tam bir fitness meraklısı. Koşu uygulaması onun için hayatının vazgeçilmez bir parçası. Markanın hayranı. Dolayısıyla koşarken Nike’ı tercih ediyor. Spor giyim için ilk kez bir illüstrasyon hazırlamış. O da gücünü kadınlığından alan yaratıcılardan. Kendi deyimiyle, “Feminen işler yaratmayı akıcı ve sezgisel.“ Yaratım sürecinde oldukça net bir tavrı ve tarzı var. Jo’ya göre gerçeklik fotoğrafın işi. Bu yüzden animasyonda objektifin göremediklerinden sonuna kadar yararlanmak istiyor. Gerçekler tabii ki kötü değil ama hayal etmek işinin bir gereği.

ETİKETLER: NİKE , NİKE FLYKNİT LUNAR 3 , JEN BRİLL , JO RATCLİFFE