13 Mayıs 2013

Muhteşem Gatsby stili parti elbiseleri

Vizyona girmeden aylar önce hem beyaz perde hem moda eşrafında çokça konuşulan Muhteşem Gatsby filmi 17 Mayıs Cuma günü itibariyle sinemalarda. F. Scott Fitzgerald’ın ünlü romanı The Great Gatsby altı kez sinemaya uyarlandı. Yönetmen bu kez Baz Luhrmann. Filmin görkemli kostümleri için Miuccia Prada, ünlü kostüm tasarımcısı Catherine Martin’le birlikte çalıştı. Kükreyen 20’ler Amerika’sında geçen bu hikayenin fonunda caz, en hareketli sahnelerinde flapper elbiselerle dans var. Bayan Prada, son yirmi yılın Prada ve Miu Miu koleksiyonlarından seçilen özel look’ları yeniden yorumlayarak film için 40’ın üzerinde kostüm tasarladı.

Kristal ve payetlerle süslenen pırıltılı ipek elbiseler, özel dans püskülleri, kadifeler, kürkler... Koleksiyonun en özel parçası, Daisy Buchanan rolündeki Carey Mulligan'ın giydiği kristallerle süslü parti elbisesi.

Kostümleriyle moda gündemine oturan bu film, ajandaları kalabalıklaştıran yaz davetleri için size ilham versin. Üstelik dönem modasını canlandırmak için illa nostalji kokmak gerekmiyor. Zira 2013 İlkbahar/Yaz koleksiyonları sizinle birlikte dans edecek püsküllü modern elbiselerden yana zengin.

ETİKETLER: PRADA , MİUCCİA PRADA , KOSTÜM , GREAT GATSBY