16 Mart 2020

Moët Hennessy-Louis Vuitton Corona Virüsüne Karşı Çalışacak

YAZI: EKİN KURBETÇİ

louis-vuitton-moet-hennessy-corona-virus-sanitizer

Chiara Ferragni yetersiz kalan hastaneler için milyonlarca Euro topluyor, Donatella Versace Corona virüsüne karşı yüksek meblağda bağış yapıyor derken yardımlaşma furyasına hiç tahmin etmeyeceğiniz şekilde bir isim daha dahil oldu: Fransız lüks markalar devi Moët Hennessy • Louis Vuitton. Ancak yanlış anlamayın, LVMH'nin bu mücadeledeki yeri nakit para ile değil tamamen kendi uzmanlıklarıyla alakalı.

louis-vuitton-moet-hennessy-corona-virus-sanitizer

Moët Hennessy • Louis Vuitton grubu dün akşam yaptığı açıklamayla salgına karşı yetersiz kalan bir kaynağı tedarik edeceğini bildirdi. Grubun başkanı Bernard Arnault'un talimatıyla LVMH'nin Fransa'da bulunan parfüm ve kozmetik fabrikaları bu günden itibaren yüksek adette hidroalkolik jel yani dezenfektan üretmeye başlayacak. Bu fabrikaların içinde Christian Dior, Givenchy ve Guerlain fasiliteleri de bulunuyor. İlk etapta yaklaşık 12 ton dezenfektan jel üretileceği tahmin ediliyor.

Markalar devinden gelen açıklamaya göre üretilen dezenfektanlar ücretsiz olarak Fransız sağlık otoritelerine ve Fransa hastane birliği Assistance Publique – Hôpitaux de Paris'e verilecek. Grubun Bu yardımla daha çok kişinin kendini koruma altına alarak virüsün yayılmasının önüne geçileceğini umduklarını söyleyen LVMH grubu ihtiyaç bitene kadar dezenfektan üretimine devam edeceklerini de belirtiyor. Covid-19 salgınına karşı sessiz kalmayan güçlü isimleri alkışlıyoruz.

Corona Virüsüne Karşı 5 Kişisel Bakım Önlemi

ETİKETLER: LVMH , LVMH MOËT HENNESY LOUİS VUİTTON , CORONA VİRÜSÜ , COVİD-19