08 Aralık 2015

Modanın 300 Yılı H&M İşbirliği ile Paris'te

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Paris Louvre Sarayı’nda yer alan Musée des Arts Décoratifs, H&M işbirliğinde Fashion forward - Three centuries of fashion sergisiyle geleceğin modasına ve modanın geçmiş 300 yılına ışık tutacak. Müzenin arşivlerinden esinlenerek tasarlanan yeni H&M Conscious Exclusive koleksiyonu, sergisinin açılışıyla birlikte 7 Nisan’da satışa sunuluyor. 

Kampanyanın tanımıtını ise Parisli sanat direktörü, stil ustası ve sürdürülebilirlik şampiyonu Julia Restoin Roitfeld üstleniyor. H&M tasarım ekibi, bu Conscious Exclusive koleksiyonu için müze ile birlikte çalışarak yüzlerce yıllık moda koleksiyonlarının yanı sıra Gustave Moreau gibi sanatçıların da çalışmalarından ilham almış. Sonuç olarak ortaya, insanı dokunmaya çağıran, tarihin estetiğine de sahip olan ve modern kırmızı halı parçalarından oluşan şık bir koleksiyon çıkmış. 

H&M Conscious Exclusive 

Julia Restoin, “Böyle benzersiz bir projenin elçisi olmaktan gurur duyuyorum. Sanat ve moda tarihinden esinlenen bir koleksiyon oluşturma fikrinin dahice olduğunu düşünüyorum. Özellikle de, modanın geleceğini oluşturan yenilikçi sürdürülebilir malzemelerden yapılmış olması harika.”, diyor.

ETİKETLER: H&M , H&M CONSCİOUS EXCLUSİVE , PARİS , JULİA RESTOİN ROİTFELD