13 Şubat 2020

Miley Cyrus, Marc Jacobs Defilesinde Yürüdü!

YAZI: İNAN KIRDEMİR

miley,cyrus

Fotoğraf: Filippo Fior/Gorunway.com

New York Moda Haftası'nın eski ihtişamını kaybedip kaybetmediğini tartıştığımız, sorguladığımız bugünlerde Marc Jacobs'tan adrenalin yüklü bir hamle geldi. Jacobs 20-21 Sonbahar/Kış defilesinde yakın arkadaşı Miley Cyrus'ı yürüttü. Moda haftalarında ön sıra davetlisi olarak sıkça gördüğümüz Cyrus'a ilk kez bir podyumda yürürken tanıklık ettik.

Üzerinde siyah bir bralette, siyah tuxedo pantolon, Hollywood ışıltısını simgeleyen eldivenleri ve elinde tuttuğu zebra desenli paltolsu. Güzellik, parıltı, heyecan ve mutluluk... New York Moda Haftası'nın yitirmek üzere olduğu özelliklerini yeniden keşfetmek ve gündeme getirmek için hazırlanmış bir koleksiyon gibiydi. Bir yanda kaos, diğer yanda göz alıcı formlar. İki ucun buluştuğu bir nokta olarak özetleyebiliriz Marc Jacobs 20-21 Sonbahar/Kış defilesini. 

Marc Jacobs ve Miley Cyrus ittifakı ise yeni bir oluşum değil. Hatırlarsanız, David Sims'ın fotoğrafladığı Marc Jacobs 2014 İlkbahar/Yaz kampanyasının yüzüydü Cyrus. Geçtiğimiz yılda da aile planlaması derneğine katkıda bulunmak için bir araya geldiler. Arkadaşlıklarının yanı sıra profesyonel anlamda da birbirlerine destek veren iki isim onlar.

Diger yandan ünlülerin podyumda yürümeleri de bir yenilik değil fakat etkili bir formül. Geçtiğimiz sezon Versace defilesinde boy gösteren Jennifer Lopez'i unutmak ne mümkün! Bizce Milano Moda Haftası'nın zirvesiydi. Keza önceki yıllarda yine Jacobs defilesinde çok konuşulan Lady Gaga da öyle. Biraz daha eskiye gidersek 1993 yılında Jean Paul Gaultier podyumunda sansasyon yaratan Madonna'yı da es geçmemek lazım tabii. 

Moda maratonu daha yeni başlıyor. Bakalım Londra, Milano ve Paris defilelerinde de ön sıradan podyuma transfer olan dünya yıldızlarını görebilecek miyiz?

New York Moda Haftası'nın Öne Çıkan 5 Sokak Stili Trendi

 

ETİKETLER: MİLEY CYRUS , MARC JACOBS , 2020-21 SONBAHAR/KIŞ , NEW YORK MODA HAFTASI