28 Şubat 2015

Milano Moda Haftası: Üçüncü Gün

YAZI: SUZY MENKES

GIAMBA BY GIAMBATTISTA VALLI: INSTAGRAM LOLİTALARI?  
 
Giambattista Valli, ellerine ve yüzlerine siyah kalemle çizimler yapılmış şirin genç kızlarla ilgili "Rive Gauche, Doğu Berlin'le buluşunca!" diyor. O sırada mankenler göğüs kısmından siyah deri şeritlerin geçtiği ince elbiseler içinde yürüyorlar.   
 
Fotoğraf: Indigital  
 
Giamba, bu genç manken kadrosuyla ilgili "Onlar instagram lolitaları," diyor, bu politik olarak doğru sayılmayacak bir söylem ama kıyafetlerin o şımarık seksiliğini özetliyor; çiçekli kıyafetlerle beraber giyilen o file çoraplar, dekoltelerle giyilen siyah çizmeler gibi sert/yumuşak öğeler bir aradaydı. 
 
Fotoğraf: Indigital  
 
Berlin veya Paris'te sokaklarda takılan çocukları kast etmiyorum elbette. Uluslararası sosyeteden diğer bütün genç annelerle beraber oturan Salma Hayek gibi isimlerin küçük kızlarının büyürken giymeleri için tasarlanmış kıyafetler bunlar. O pembe yumuşak kürk ceket, veya çiçekli sarı olan diğeri MUHTEŞEM bir "tatlı 16" yaşgünü hediyesi olur.  Genç partileri için mükemmel olabilecek tiril tiril uzun elbiseler resimsi çiçek desenleriyle süslenmişti ve iyi kızlara yakışan türden bir masumiyet taşıyorlardı. 
 
Çeviri: Kardelen Berfin Kobyaoğlu

ETİKETLER: SUZY MENKES , GİAMBATTİSTA VALLİ , RİVE GAUCHE , DOĞU BERLİN , MODA , MODEL , DEFİLE