11 Ekim 2020

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 12-16 Ekim Arası Çevrimiçi Gerçekleşiyor

MBFWI

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 15. Sezonu 12-16 Ekim tarihleri arasında Türkiye Tanıtım Grubu (TTG) desteği ile www.mbfwistanbul.com adresinde çevrimiçi gerçekleşiyor. 37 tasarımcının yer alacağı ve 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarının yanı sıra 2020 Sonbahar/Kış koleksiyonlarının da tanıtılacağı etkinliğin yaratıcı bir season-free (sezonsuz) platform olarak işlev görmesi amaçlanıyor. Bu sezonu farklı kılan bir diğer özellik ise her defilenin ardından gerçekleşecek canlı yayın sohbetleri. Sunuculuğunu Ece Sükan, Rachel Araz Kiresepi, Ceylan Atınç, Aslı Barış ve Asena Sarıbatur’un gerçekleştireceği canlı moda sohbetlerinde Olivia Palermo, Leonie Hanne, Veronica Ferraro, Tamara Kalinic ve Amy Juliette Lefévre gibi uluslararası katılımcılar yer almaya hazırlanıyor.

MBFWI

Dileyen herkesin en ön sıradan defile izleme fırsatını bulacağı bu yılki MBFWI’de yaşanacak ilkler bu kadarla da sınırlı kalmıyor. Defilelerin yayınlanması konusunda moda yayıncılığı anlamında global ölçekte lider iki marka olan Vogue Runway ve Business of Fashion ile işbirliğine imza atılırken etkinliğin satın alma kısmında ise yine dünya çapında önde gelen dijital toptan satın alma platformlarından olan JOOR ile özel bir ortaklık gerçekleştiriliyor. 8600 tasarımcı markasını 144 ülkeden 200.000 satın almacıyla buluşturan JOOR platformu sayesinde tasarımcılar, koleksiyonlarının uluslararası satışlarını gerçekleştirme şansı yakalayacak.

ETİKETLER: MBFWI , 2020 SONBAHAR/KIŞ , 2021 İLKBAHAR/YAZ , TTG , MERCEDES-BENZ , DEFİLE , İSTANBUL , MERCEDES-BENZ FASHİON WEEK ISTANBUL