23 Mayıs 2019

Kürksüz Hava Sahasının Son Üyesi Prada

YAZI: ZEYNEP GÜR

prada fur free kürksüz

Fotoğraf: GoRunway

Prada, kürksüz hava sahasına katılan son modaevlerinden biri oldu. Modaevinin kreatif direktörü Miuccia Prada'nın dün yaptığı açıklama, Prada ve Miu Miu'nun Eylül ayında gerçekleşecek 2020 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarının kürkten muaf tutulacağı yönünde. Prada'nın bu radikal moda politikasını uygulamaya başlamadan önce, elindeki mevcut "kürk" stoklarını şimdiden eritmeye başladığını da söylemeden geçmeyelim.  

Miuccia Prada'nın dün yaptığı açıklamada şunları söyledi, “Prada Grubu yenilik ve sosyal sorumluluğa kendini adamıştır ve kürksüz politikamız bu katılımın bir uzantısıdır” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Yenilikçi malzemelere odaklanmak, yaratıcılığın yeni sınırlarını keşfetmemizi sağlayacak."

prada fur free kürksüz

Fotoğraf: GoRunway

Prada'nın bu girişimi, Fur Free AllianceHuman Society of the United States (HSUS) ve Lega Anti Vivisezione (LAV) gibi kendilerini hayvanları korumaya adamış kuruluşlar arasında da "olumlu bir diyalog" olarak yorumlandı. 

2017 yılından bu yana kürksüz hava sahasına geçiş yapan moda evleri arasında Burberry, Versace, Gucci, Chanel, Coach, Donna Karan, Michael Kors, Jimmy Choo, Diane von Furstenberg, Columbia Sportswear, Farfetch, Yoox Net-a-Porter, Burlington, Timberland, The North Face, Furla ve Bottega Veneta gibi dev modaevleri yer alıyor. İlklere sahne olacak Prada 2020 İlkbahar/Yaz koleksiyonu için şimdiden sabırsızlanıyoruz.  

ETİKETLER: PRADA , MİUCCİA PRADA , KÜRKSÜZ MODA , YENİLİKÇİ , MİU MİU