04 Mayıs 2015

Konfor Alanından Çık ve Limitini Aş!

Bu başarıların ortak noktası hepsinin çok çalışmayı, odaklanmayı ve motivasyonu gerektirmesi. En önemlisi de, bunları yapmayı deneyen her insan geçtim kendimi diyor. Nike, kadınları aktif olmaları, yeni zorlukların üstesinden gelmeleri ve kişisel hedeflerine ulaşmaları için motive etme konusunda, #geçtimkendimi (#betterforit) adını verdiği, kadınlara yönelik en büyük girişimini başlattı. 
 
 
Sadece Bir Etiket Değil, Daha Fazlası
Başladığı günden beri yirmi bine yaklaşan #betterforit etiketi aslından etiketten daha fazlası. Türkiye’ye #geçtimkendimi olarak uyarlanan bu girişim sadece sosyal medyada varolmadığına etrafınıza baktığınızda aslında tanık olabilirsiniz. Kadınların fitness ve spor aktivitelerini paylaşma, tanıtma ve kucaklama çağrısı. Nike bu kampanyayla, dünyanın dört bir yanındaki sporcu topluluklarını ya da bireysel sporcuları, son maratonda kendi rekorunu kırmak veya sadece hafta sonu koşmak için kendilerini zorlamaya davet ediyor. #geçtimkendimi  sporculara, yeni zirvelere ve deneyimlerini paylaşabilecekleri yerlere ulaşmak için kolektif ilham sunuyor aslında. 
 
 
#geçtimkendimi Ünlü Sporculardan da İlham Alıyor 
Aralarında dünya şampiyonu ve olimpiyatlarda 4 altın madalya sahibi atlet Allyson Felix gibi isimlerin de olduğu ünlü sporcular #geçtimkendimi hareketinin ilham kahramanları. Felix gibi sporcular, onları başarıya götürecek antrenmanları ve kariyerleri boyunca karşılaştıkları engeller #keçtimkenimi hareketine gzel örnekler teşkil ediyor. Yani ‘’Geçtim kendimi’’ diyebilmek sadece başarı ve ödüllerden ibaret değil; aynı zamanda çok çalışmak ve onları başarıya götürecek o yolculukla ilgili aslında.
   
“Bir yarış için start çizgisine gelmeden önce, elimden geleni yapmam için bir fırsat olduğunu düşünürüm.” diye devam ediyor Felix. “O ana odaklanır ve düşüncelerimi, neyin önemli olduğuna, yani elimden gelenin en iyisini yapmaya yoğunlaştırırım. Sürecin kıymetini bilmek için alırım o nefesi. Sonuç ne olursa olsun, #geçtimkendimi diyebilmek için.”
 
Felix’in açıkladığı gibi, kendini geçmek saniyeler süren bir yarış veya zafer anı değil, bu bir süreç aslında. Amacın yarışmak ya da zafer kazanmak olsun, bunu başarmanın en önemli yolu yüzlerce #geçtimkendimi anı sayesinde gerçekleşebilir.
 
 
Başından Bugüne #geçtimkendimi Öyküsü 
Adını Yunan Zafer Tanrıçası’ndan alan Nike’ın 40 yılı aşkın geçmişi, kadın sporculara hizmet etme, onlar için yenilikler sunma, kadınların istek ve ihtiyaçlarına uyan hizmetler, ürünler geliştirme öyküleriyle dolu. Bugün #geçtimkendimi (#betterforit) kampanyası, Nike’ın en büyük girişimi olarak öne çıkıyor. Kadınların atletik ve spor yaşamını desteklemeyi ve güçlendirmeyi hedefleyen girişim, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki kadın sporcular topluluğuyla bağlantı kurmalarını sağlamayı ve bir sonraki deneyimleri için onları motive etmeyi amaçlıyor ve kadınlara sesleniyor:  “Deneyecek kadar cesursan, bitirecek kadar güçlüsün.”
 
Nike, “N+TC Tour İstanbul” ile Kadınları Kendini Aşmaya Davet Ediyor!
Sen de kendini aşmak istiyorsan bunu yapabilirsin. Toplam 200 bini aşkın kadın, aralarında İstanbul’un da bulunduğu, dünyanın önemli noktalarında düzenlenen Nike Women’s Etkinlik Serisi’nde buluşuyor. Bu kapsamda 9-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek N+TC Tour, İstanbul Kuruçeşme’deki Suada Club’ta kadınlara mükemmel bir spor deneyimi yaşatmaya hazırlanıyor. Toplam 6.900 m2’lik alanda 4 farklı stüdyo içeren programa, 18 yaşını dolduran sporseverler internet sitesinden kayıt olabiliyor.
 
Türkiye’de ilk kez düzenlenen N+TC Tour, kadınlara özel sürprizlerin, başarılı kadın sporcuların ve beslenme uzmanlarının katılacağı söyleşilerle spor festivaline dönüşüyor. 2.000’e yakın kadının katılması beklenen program kapsamında, her katılımcı 2,5 saat boyunca farklı antrenmanları deneyimleme fırsatına sahip olurken aynı zamanda yeni fitness deneyimleri ve spor topluluklarıyla tanışma fırsatını yakalıyor. Yüksek enerjili bir ortamda sporcuların sınırlarını test etmek için hazırlanan eğitim kampı egzersizleriyle sen de kendini geçebilirsin. Nike mücadeleyi seven kadınları yani seni 9-10 Mayıs’da N+TC Tour’a SuAda’ya çağırıyor. 
 

 

 

Bu bir tanıtımdır

ETİKETLER: NİKE , ALLYSON FELİX