25 Şubat 2017

Karl Lagerfeld'ten Coco Chanel'e Saygı Duruşu: Gabrielle

YAZI: İNAN KIRDEMİR

"Kim olacağıma ben karar vermek istedim ve oldum." Karl Lagerfeld imzalı 'Gabrielle, a rebelle heart' kısa filminin en çarpıcı sözlerinden biri bu. Günümüz dünyası için fazlasıyla önem taşıyan bu cümle, Coco Chanel tarafından yıllar önce kariyerine nasıl başladığını anlatmak için kurulmuş. Çoğu zaman kalbinin sesini dinleyen Gabrielle, nam-ı diğer Coco Chanel'in başarı öyküsü bugün birçok genç kadına ilham vermekte.

Coco Chanel

Chanel'e artık Karl Lagerfeld'in 'evi' olarak baksak da, o Coco Chanel'in mirasına her zaman büyük bir hassasiyet ve özenle sahip çıktı. Özellikle kadın sesinin güçlenmesi gereken bir devirde, Coco Chanel'in özgürlük ve cesaret aşılayan hikayesini kutlayan Lagerfeld, 'Gabrielle, a rebel at heart' isimli bir kısa filmle karşımızda.

Chanel

İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda 'Gabrielle' adını verdiği çantalarla Coco Chanel'e saygı duruşunda bulunan Lagerfeld, önümüzdeki aylarda çıkması planlanan 'Gabrielle' parfümüyle Coco Chanel kutlamasının asla bitmeyeceğinin altını çiziyor. Coco Chanel'in hayat hikayesini okumak için tıklayın!

ETİKETLER: CHANEL , KARL LAGERFELD , COCO CHANEL , GABRİELLE