04 Temmuz 2019

Jane Birkin'in Hermès Çantaları Açık Artırmada Satılacak

YAZI: ZEYNEP GÜR

jane-birkin-hermes

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Her şey Jane Birkin'in Jean-Louis Dumas'ya yönelttiği “Neden Hermès Kelly’den daha büyük, fakat Serge’nin (Gainsbourg) bavulundan daha küçük bir çanta yapmıyorsunuz?” sorusuyla başladı. Ve işte, tam 50 yıl sonra yeniden buradayız.

Jane Birkin ve eski kocası Serge Gainsbourg'un Avrupa seyahatleri sırasında sık sık kullandıkları Hermès çantaları, 19 Temmuz'da Monako'da gerçekleşecek Hermès 2020 İlkbahar/Yaz defilesinde küllerinden doğmaya hazırlanıyor. Üstelik bu iki nostaljik model, Monako'da gerçekleşecek açık artırmada beğeniye sunularak önemli bir amaca hizmet edecek. Ve Jane Birkin'in bu satıştan elde ettiği kâr, dünyanın dört bir yanındaki ihtiyacı olan insanlara sağlık hizmeti sağlayan NGO Doctors of the World kurumuna bağışlanacak. 

Birkin ve Gainsbourg'un 70'li yıllarda Paris ve Londra arasında mekik dokurken onlara eşlik eden iki model, neredeyse 60 yıl sonra faydalı bir amaç uğruna yeniden gün yüzüne çıkma hazırlıklarında. "Peki o kadar Hermès arasında hangi ikisi?" diye soracak olursanız... Jane Birkin'in ikonik mirası Haut à Courroies ve Gainsbourg'un favorisi American Garment. 70'lerden bu yana ilk kez bir bağış kampanyası için restore edilen bu iki yeniden yorumlanan Hermès harikası, etiket fiyatlarının 2 ile 4 bin euro üzerinde satılacak.

Jane Birkin'in İkonik Stili:

ETİKETLER: JANE BİRKİN , HERMES , SERGE GAİNSBOURG , GRACE KELLY