19 Mart 2020

Inditex Grubu Maske Üretimine Geçiyor

YAZI: ZEYNEP GÜR

zara,corona

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Geçtiğimiz gün, Zara, Massimo Dutti ve Oysho gibi markaların sahibi olan Inditex moda grubu, koronavirüs mücadelesine katıldığını açıkladı. Merkezi, İspanya'daki Galiçya kentinde bulunan moda devi, fabrikalarını ve lojistik ekiplerini hastaların ve tıbbi çalışanların en çok gereksinim duyduğu maskeleri, İspanyol hükümetine sunmak üzere hazır hale getirecek. Inditex'te çalışan bir şirket temsilcisi de, “doğrudan satın aldığımız materyallerin haftada en az bir kez test edileceğinin" de bilgisini verdi. Ayrıca Inditex'in sözcüsü, “hali hazırda 10 bin koruyucu maske bağışladığını ve bu hafta sonuna kadar 300 bin cerrahi maske daha gönderebilecekleri bir kapasiteye ulaşmayı beklediklerini” dile getirdi.

İspanyol sağlık yetkilileri, eldiven, koruyucu gözlük ve galoşların da en az maskeler kadar acil bir ihtiyaç haline geldiğini söylüyor. Bir yandan maskelerin dağıtımı sürerken, öte yandan Inditex hala hastane önlüklerinde kullanılan tıbbi kumaşların tedarik süreciyle ilgileniyor. 

Peki Inditex, İtalya dışında diğer ülkelere de ek malzemeler tedarik edecek mi? Bu sorunun cevabını gelecek günlerde alacağız. 

ETİKETLER: KORONAVİRÜS , CORONA VİRÜSÜ , INDİTEX , ZARA