13 Temmuz 2017

H&M'in Yeni Tasarımcı İşbirliği Erdem ile Gerçekleşiyor

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Olivier Rousteing'in Balmain'i ve Carol Lim & Humberto Leon'un Kenzo'sundan sonra, H&M yeni tasarımcı işbirliğini Erdem ile gerçekleştiriyor. Londra merkezli tasarımcı Erdem, H&M için yepyeni bir kadın koleksiyonu ve kariyerinde ilk kez bir erkek koleksiyonu tasarladı. Güzelliğin gücüne inananan ve tasarladığı her parçada geçmişten referanslar ve kişisel anlatımlar sunan tasarımcı, ona ününü kazandıran baskılar, kumaşlar ve hassas çizgilerle oynayarak Erdem x H&M için en ünlü koleksiyonlarından bazılarının tasarım temalarını yansıtıp yeniden yorumlayarak çok özel bir koleksiyon hazırlayacak.

erdem

"H&M ile iş birliği yapacak olmaktan ve daha önce hiç yapmadığım bir erkek giyim koleksiyonu dahil olmak üzere çalışmalarımı tamamen farklı bir ölçekte keşfedecek olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Çağımızın en önemli hikâye anlatıcılarından biri olan Baz Luhrmann ile çalışmak da çok heyecan verici.” diyor Erdem.

Vizyoner film yapımcısı Baz Luhrmann’ın da ortak olduğu proje hakkındaki düşünceleri şöyle: "Moda benim için her zaman giyimden çok daha fazlası oldu, o bir ifade tarzı, bağımsız bir sanat biçimi. Bu benzersiz koleksiyonun hikayesini anlatmak üzere ERDEM ve H&M ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyuyorum.” diyor Baz Luhrmann.

Meraklısına not: Erdem x H&M koleksiyonu, 2 Kasım’dan itibaren dünya çapında seçili mağazalarda ve hm.com’da satışa sunuluyor olacak.

 Erdem Sonbahar/Kış 2017-18 Koleksyonu

ETİKETLER: ERDEM , H&M , ERDEM X H&M , BAZ LUHRMANN