02 Temmuz 2016

Gucci Tokyo'da Yeni Hikayelerin Peşinde

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Berlin'den Londra'ya modern dünyanın en romantik hikayelerini anlatan Alessandro Michele'nin Gucci'si, Sonbahar/Kış 2016 kampanyasında Tokyo'dan bildiriyor. Her sezon, ilham perilerini yeni maceralara sürükleyen Michele'nin Gucci'si Berlin'deki bohem ve romantik durağının ardından Tokyo'nun hareketli metropol hayatına karışıyor.

Gucci Sonbahar/Kış 2016

Şehrin dinamik ve kaotik hayatının akışına rağmen kırılgan ve naif düşlerin peşinde koşan Gucci çocukları, Tokyo'nun geleneklerine bağlı modern hayatına ayak uyduruyor gibi görünseler de, hafif hafif baş kaldırıyorlar.

Gucci Sonbahar/Kış 2016

Glen Luchford'un objektifinden tanıklık ettiğimiz Tokyo hikayesi, Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonunun adı 'Rhizomatic Scores'a da sadık kalıyor. Ünlü filozoflar Deleuze ve Guattari'nin rizom kavramından etkilenen Michele, otoritenin hiyerarşik yapısına karşı hiyerarşik olmayan, ne başı ne de sonu olan, her zaman ortada serbestçe gelip giden, hatta bağlanıp kopan oluşlar silsilesinden ilham alarak hazırladığı koleksiyonunu Tokyo'nun tam ortasında özgür bırakmış.

Gucci Sonbahar/Kış 2016

ETİKETLER: GUCCİ , ALESSANDRO MİCHELE , SONBAHAR/KIŞ 2016 , KAMPANYA