12 Haziran 2015

Gucci Resort 2016

YAZI: KONCA AYKAN

 
Alessandro Michele’in kreatif direktörlüğünü yaptığı Gucci Resort 2016 koleksiyonunu izlemek üzere 4 Haziran’da Manhattan’daydım. Sabah 10.00’da Manhattan’ın şehir merkezindeki defile alanına vardığımda, Gucci’nin Alessandro Michele’li bu yeni yönünü ne kadar çok beğendiğimi henüz defile başlamadan, sadece mekanı gördüğümde hisettim.  
 
 
Defile 22. Doğu sokağında klasik Türk, Fas esintili halılar ve fransız sandalyeleri ile dekore edilmiş, sanayi tipi florasan zigzaglar oluşturulmuş aydınlatma altında bir araba otoparkında gerçekleşti. Sokak trafiğe kapatılmıştı; nedeni ise modellerin sokağın karşısından bir asansörden çıkıp sokağı geçip bizim bulunduğumuz otoparka geliyor oluşuydu. Gucci Resort 2016 koleksiyonu parça parça çok kuvvetliydi. Alessandro Michele’in kadını eğlenceli ve eksantrik, desen ve farklı metaryellerin karmaşasını seven, feminen dantelleri maskülen formlar ile birleştiren deneyimsel giyinen bir kadın. 
 
 
Gucci Sonbahar / Kış 2015-16 kış sezonunu ilk gördüğümde Alessandro Michele’in tam olarak neye vurgu yapmak istediğini anlamasam da, sezonun diğer defilelerini gördüğümde sezona vurgu yapan nadir defilelerden olduğu kanaatine vardım.  Resort 2016 ise her anlamda daha zengin, kendinden emin ve bir o kadar da deneysel bir koleksiyon. En sevdiğim parçalar ise leopar baskılı bomber ceket, parlak pilili etekler, pembe militer ceket, ve renkli topuklu püsküllü makosenler oldu. 
 
 
Bu iki günlük seyahatimde Gucci’nin yeni yönüne daha da fazla bayıldım. Ki tüm detayları sizinle Vogue Türkiye Ocak sayımızda paylaşacağım. İki günün sonunda New York’tan ayrıldığımda, önümüzdeki sezon bir country şarkıcısı olarak kendimi renk ve materyel karmaşasına atmanın hayalini kuruyordum.
 
 
 
Gucci Resort 2016
 
 
Yönetmen: Glen Luchford
Müzik: Collectress
 
 
 
 
 
 
 

ETİKETLER: GUCCİ , GUCCİ RESORT 2016 , ALESSANDRO MİCHELE , VOGUE TÜRKİYE