12 Ağustos 2016

Engel Tanımayanlar İçin: Hermès Galop

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

''İlk müşterimiz 'Atlar' diyen harika bir markadan bahsediyoruz'' diyor Hermès Türkiye PR ve Pazarlama Danışmanı Metin Gürsoy. Atlar, binicilik ve doğa Hermès için yapı taşları. Ama sadece birer sembol olarak değil, temsil ettikleri değerler de markanın DNA’sında işli. Özgür ruh, doğanın bütün esans ve materyelleri, markanın bütün ürünlerindeki doğal yaklaşıma referans veriyor. ''Hermès'in DNA'sı doğayla özdeş diyebilirim. Hermès için çalışmaya başladığımdan beri her yıl mutlaka doğa ile ilgili bir tema veya konu hep gündeme getirilir. Bunun etrafında harika davetler verilir.'' diye de ekliyor Gürsoy.

hermes

Parfümün yaratıcısı Nagel aradığı doğru duyguyu bulabilmek için Hermes deri kütüphanesinde uzun araştırmalar sürdürmüş

Hermès’in yeni parfümünü at nalı şeklinde bir şişeye doldurması şaşırtıcı değil. Doğaya yapılacak bir yolculuğa at üzerinde gitmekten daha iyi bir yol olabilir miydi zaten? Ve de dörtnala! Karşımızda Hermès Galop var. ''Hermès parfümleri her zaman sizi bir yolculuğa davet eder. Kullanılan aromalar birbiriyle hem el sıkışır hem de birbirlerinden çok ayrı dünyaları önerirler. Bu parfümde de yaratıcısı Christine Nagel aynı duygular içinde hareket etti. Hermès denince ilk akla gelen malzemenin deri olduğunu biliyordu. En yumuşak ve dokunuşu en etkileyici deriyi seçti. Bunun esansı ile gülleri birleştirdi. Dolayısıyla çok maskülen olan deri aromasıyla başlayan ve güllerle biten bir yolculuğu öneriyor Galop.'' Parfüm unisex.

 

hermes

Grand Palais'de gerçekleşen Saut Hermes'den bir kare © Frédéric Chéhu / Hermès

Tabii doğa işin içine girince cinsiyetler arasındaki çizgi de hem bulanıklaşıp hem de keskinleşiyor. Ama Hermès burada da dengeyi bulmuşa benziyor. Denge Hermès için önemli bir sözcük. Her yıl gerçekleşen Saut Hermès ise bunun en iyi örneği. Parfümün şişe tasarımı da şişenin içindeki esans kadar bu dengeyi önemsiyor. Doğayı doğadan başka yerlerde de bu kadar iyi hissettiren başka bir marka var mı acaba?

ETİKETLER: HERMES , HERMES GALOP , PARFÜM , SAUT HERMES , GRAND PALAİS , PARİS , THİERRY HERMES