27 Haziran 2016

Dior'un Işıklı Roller Coaster'ı

YAZI: CAN REMZİ ERGEN

dior homme

Takım elbise ile lunaparka gidilmeyeceğini herkes bilir ama Kriss Van Assche bunu iyice vurgulamak istiyor. Diğer yandan Assche’ın 9 yıllık Dior Homme kariyerinde takım elbise hiçbir zaman klasik takım elbise tanımına uymadı. ‘Sahneye sıradan bir takım elbise koymanın bir anlamı yok’ diyerek tamamlıyor. İyi ki. Ascche her zaman detaylar sayesinde ciddiyete eğlence kattı. ‘Sentez benim için her zaman bir şeyleri direkt olarak almaktan daha önemli oldu’ diye ekliyor. Sportif takımın ipuçlarını hep verdi ama bu sefer atletik takımı ilan etti. 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda gençlik yıllarına selam veren tasarımcı kullandığı kumaşlar ve kesimlerle de nostalji etkisini tamamlıyor.

dior homme

O hiçbir zaman tamamen aydınlık bir yoldan gitmedi. Kontrast ve karanlık dünya her zaman bir yerlerde vardı. Geçmişe özlem ona ilham oldu. Sadece kendi geçmişi değil Christian Dior’un geçmişini de her zaman önemsedi. Hem fikir olarak hem de silüette. Dar ve bol, keskin ve yumuşak bu sezon da kontrastı oluşturmaya yardım eden elemanlar, en az punk ve resmiyet buluşması kadar. 

 

Relive the best moments of creative director @Kris_Van_Assche's #DiorHomme Summer 2017 fashion show. #PFW

A video posted by Dior Official (@dior) on

Paris Tenis Kulübü’nün orta yerine kurulan Lunapark ışıkları tasarımcının gençken Antwerp’teki lunaparkta geçirdiği yarı karanlık akşamlara referans veriyor. Hızlı ve eğlenceli. Geçmişe dönmenin en hızlı yolunu Roller Coaster’da bulmuş Assche. Kaybolmuş ve de burada, ciddi ve ciddi olmayan. Takımların üzerindeki ip, kemer ve bağları sorarsınız Roller Coaster hızlı giderken düşmemek için. Japon sanatçı Toru Kamei’nin çiçek desenleri Assche’ın detay obsesyonunu tatmin ederken bir yandan da Assche’ı gençlik yıllarına götürmeye yardım ediyorlar. Dior Homme’un şu ana kadar verdiği en iyi koleksiyon olduğuna inanılınan 2017 İlkbahar- Yaz moda çevrelerinde oldukça beğeni topladı. Sanırım Assche gençliğe özlem ile herkesi kalbinden vurdu. Günün sonunda kim o rahat takımları giyip lunaparkta eğlenmeye gitmek istemez ki?

ETİKETLER: DİOR , DİOR HOMME , DİOR HOMME , PARİS ERKEK MODA HAFTASI , KARL LAGERFELD