24 Haziran 2015

Devlerin Dayanışması

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Geçtiğimiz Nisan ayında Riccardo Tisci ve Donatella Versace moda dünyasında duymaya pek alışık olmadığımız bir dayanışmaya imza attılar. Donatella’nın tabiriyle Tisci’yle moda sınırlarını yıkıp, yeniden inşa ettiler. Kreatif direktörlerin kendi markalarının kampanyalarında başrolü kapmaları Tom Ford ve Marc Jacobs sayesinde neredeyse bir gelenek haline geldi. Fakat tasarımcıların kendi markalarının dışında başka kampanyaların yüzü olmasının gerçekleşme ihtimali hiç yok derken, karşımıza Riccardo Tisci ve Donatella Versace çıktı.

 

 

 

Versace, Givenchy’nin Sonbahar/Kış 2015 koleksiyonu için objektif karşısına geçti. Mert Alaş & Marcus Piggott’un çifte kadrajından gördüğümüz Tisci ve Versace Instagram üzerinden verdikleri dostluk mesajıyla gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu dayanışmanın sonucunda çıkan kampanya fotoğrafını bugün yine Instagramüzerinden duyuran Givenchy, Donatella etkisini tüm hızıyla sürdürüyor.

 

Givenchy & Donatella Versace işbirliğinin duyrulduğu ilk fotoğraf

 

Riccardo Tisci, söz konusu Givenchy kampanyaları olunca sınırları zorlayan bir kreatif direkör. Yakın geçmişte trans birey model Lea T ile çalışması, geçtiğimiz yıl Givenchy ailesine Julia Roberts’ı dahil etmesi sektörün nabzını ne kadar iyi tuttuğunu kanıtlıyor.

ETİKETLER: RİCARDO TİSCİ , GİVENCHY , DONATELLA VERSACE , JULİA ROBERTS , MERT ALAŞ & MARCUS PİGGOTT