24 Ekim 2016

Deniz Berdan'dan Cinsiyet Ayrımcılığına Son

db berdan

Deniz ve Begüm Berdan

DB BERDAN, “Tek mücadele, yapışalım birbirimize!” mesajını verdiği 2017 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu, Braun markasının ana sponsorluğunda Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında tanıttı. Deniz-Begüm Berdan tasarım ikilisi, her sezon toplumun farklı bir sosyal problemine dikkat çekmeye devam ediyor. 2017 İlkbahar/Yaz sezonunda ikili bu defa herkesi cinsel kimliğini kutlamaya davet ediyor. DB BERDAN, defilesinde izleyenleri ironik bir tavırla, cinsiyet ayrımcılığına karşı olmaya davet etti. 

db berdan

Defilede oyuncu Rüzgar Erkoçlar da yürüdü

Deniz ve Begüm Berdan, defile hazırlık aşamalarını, “Modelleri defileye hazırlarken en önemli yardımcımız gene Braun oldu; bu sefer Braun Silk-expert IPL ve Braun Silk-épil 9 SkinSpa, modellerimizin güzelliğine güzellik kattı. Defilede özellikle ön planda olan bacaklarının, pürüzsüz ve mükemmel görünmesi tartışmasız çok önemli. Biz bu süreçte daha önce de kullandığımız Silk-épil ile birlikte kalıcı pürüzsüzlük elde etmek konusunda Silk-expert’ten çok memnun kaldık, ihtiyacı olan herkese ekibimizle birlikte tavsiye ederiz. Merak edenlere ürünün ten rengi sensörü, çok hızlı olması, farklı hassasiyet modları bizim en beğendiğimiz özellikleri oldu.” diye özetliyor.

db berdan

Defilenin ana sponsoru BRAUN oldu

İkili bu sezon, koleksiyonun ana temasına uygun şekilde siluetlerde cinsiyet normlarını yok ederek ultra feminen ve ultra maskülen dokuları birleştirip, cinsiyetsiz kalıplar çıkarmaya odaklandı. Kalıplarda 90’ların gangster hip-hop havasında, aşırı düşük ağlı şortlar, ultra geniş gömlek elbiseler, kontrastında ise ultra feminen fırfırlı askılı elbiseler yer alırken, kolaj görünümlü kalıp parçaları ve tamamlanmamış görünen dikiş detayları koleksiyonun en belirgin detaylarından oldu.

DB Berdan 2017 İlkbahar/Yaz Defile Arkası

DB Berdan, 2017 İlkbahar-Yaz desenlerinde her zamanki keskinliğini, gerçeküstücülüğünü ve alaycılığını koruyor. “Nur içinde yat cinsiyet rolleri” (“R.I.P gender roles”), “Ben garip değilim, ben sınırlı sayıdayım” (“I’m not weird, I’m limited edition”) ve “Kıyafetlerin cinsiyeti olmaz” (“Clothes have no gender”) gibi cinsiyet ve cinsel yönelim haklarını savunan sloganlar, dönemin en çok konuşulan müzik ve sanat akımı olan, retro esintilerin teknolojiyle kolajlandığı Vaporwave ile birleştirilerek bir füzyon sağlandı. Parlak pop renk tonları üzerinde, sezonun naif çocuksu çizim trendine uygun şekilde desenler tasarlandı.

DB Berdan 2017 İlkbahar/Yaz Defilesi

 

Braun ürünleri hakkında bilgi almak için tıklayın

Bu bir tanıtımdır

ETİKETLER: DB BERDAN , MBFWI17 , BRAUN