30 Aralık 2020

Güzellik Sohbetleri: Buse Terim

BT Moda’nın kurucusu ve içerik yaratıcısı Buse Terim, bakım rutinlerinde neler tercih ediyor? Söz konusu epilasyon olduğunda nasıl bir yol izliyor? Vogue Türkiye Güzellik ve Wellness Editörü Zeynep Akdoğan, Buse Terim ile bir araya geldi ve kendisinden Braun Silk Epil 9 deneyimini dinledi.

buse terim vogue

Bir iş kadını, içerik yaratıcısı ve anne olarak ne tür bir güzellik ritüelin var? Önceliğin yenilikler keşfetmek mi, yoksa daha pratik ve sonuç odaklı uygulamalar mı?

Kesinlikle pratik uygulamalar. Özellikle pandemi döneminde, hızımızı azaltmayacak ve yoğun tempomuz dahilinde bize destek olacak, işimizi kolaylaştıracak ürünlere ihtiyaç duyduğumuzu düşünüyorum. Ben de evde geçirdiğim süreçte daha önce hiç denemediğim şeyleri dener oldum; çünkü dışarıda ihtiyaç duyduğumuz, yaptırdığımız her şeyi artık evde yapabilmeyi, özellikle de güzellik ritüelimiz söz konusu olduğunda kendi kendimize yetebilmeyi öğrendik. O yüzden pratik ve sonuç odaklı bakım ürünleri hayatımda olmazsa olmazlarım.

Biraz epilasyondan söz edelim. Geçmişte lazer epilasyon yaptırdığını biliyorum. Peki, istenmeyen tüylerden tamamen kurtulduğunu söyleyebilir miyiz?

Hayır, başta kurtulduğunu zannediyorsun aslında, ama zamanla bir bakıyorsun ki geri gelmişler! O süreç sürekli baştan başlıyor. Bu yüzden uzun süre pürüzsüzlük sağlayanve pratik çözümler aramaya başlıyorsun. Braun Silk Epil 9 ile de böyle tanıştım. Hayatımı ciddi anlamda kolaylaştıran akıllı bir ürün bu.

Ürünün özellikleri neler, kısaca bahsedebilir misin?

Braun Silk Epil 9’un en önemli özelliği, SensoSmart teknolojisi. Mesela cildine gereğinden fazla basınç uygularsan içerisindeki sensörler harekete geçiyor ve ürünün üzerinde yanan kırmızı bir ışık tutuşunu düzeltmen için seni uyarıyor. Benim için en önemli unsurlardan biri de hem ıslak hem de kuru cilde uygulanabiliyor olması; ben genellikle duşta kullanmayı tercih ediyorum. Öncecildime  peeling yapıyorum ve makineyi sudan geçirdikten sonra epilasyonumu yaparak duş ritüelimi tamamlıyorum. Üstelik ürünün cımbızları Micro-Grip teknolojisi sayesinde daha uzun, daha geniş ve daha derin olduğundan  minicik, 0.5 milimetrelik tüyleri bile kökünden alabiliyor. Böylece tüylerin uzamasını beklemeden de kullanabiliyorsun.

buse terim vogue

Ürünü ne sıklıkta kullanmak gerekiyor?

İlk iki - üç kullanımda haftada bir defa kullanılması öneriliyor; düzene girdikten sonra ise dört haftada bir kullanmak yeterli.

Peki, gelelim acı unsuruna... Belki de ürünle ilgili en çok merak edilen şey, konfor faktörü. Bu konuda neler deneyimledin?

Cımbızlar tüyleri alırken cildi doğrudan çekmediği için acı hissi yok denecek kadar minimumda. Üstelik geniş epilasyon başlığı sayesinde tek seferde daha fazla tüye ulaşarak tahrişin önüne geçiyor. Epilasyon yapılan bölgenin tekrar tekrar üzerinden geçilmesine gerek olmadığı için ciltte oluşabilecek hassasiyeti engelliyor. 

Bir bilgi daha var ki bence çok kıymetli, Silk Epil 9 belirli aşamalar doğrultusunda uygulandığında batık oluşumunun önüne geçiyor değil mi?

Epilasyon aslında batık oluşumuna neden olmuyor. Tam tersi, doğru epilasyon batık probleminin önüne geçebiliyor. Uygulamayı üç aşamalı olarak; peeling, epilasyon, nemlendirme şeklinde yaptığında batık problemi tamamen önleniyor.

 

ETİKETLER: BRAUN