30 Haziran 2020

Cupid’in Dijital Okları

Alışverişlerimizi mobil uygulamalardan, toplantılarımızı Zoom üzerinden yapıyoruz. Sevdiklerimizle görüntülü konuşuyoruz. Finansal işlemler için en son bankaya gideli kim bilir ne kadar zaman oldu? Yeni dünya düzeninin temelini oluşturan bu dijital dönüşümün, romantik ilişkilerimize yansıması kaçınılmazdı.

20-06/29/icons8-team-crw-tbykpbq-unsplash-1593428557.jpg

110 ülkede milyonlarca kullanıcısı olan New York merkezli OkCupid, iki insanın doğru eşleştirme ile dijital bir platform üzerinden de enerjilerini buluşturabileceğine ve aşk tanrısının oklarını tutturmasında datanın da rolü olduğuna inanan bir tanışma uygulaması. Şansınızı artırmak ve üzerinizden buluşma stresini atmak için OkCupid’ten dört ipucunu sizin için derledik.

Soruları yanıtlayın

OkCupid’i diğer online tanışma uygulamalarından ayıran bir özellik, üzerinde birlikte konuşabileceğiniz konulara odaklanması. Eğer sizi anlayan, karşılıklı rahatça sohbet edebileceğiniz birini arıyorsanız uygulamada karşınıza çıkan sorulara yanıt vermek oldukça önemli. Böylece, sizinkilere benzer yanıtlar veren, aynı dünya görüşünü paylaştığınız kişilerle tanışma olanağınız artacaktır.

Ortak özelliklerinizi bulun

 Kendinizle ilgili soruları cevapladıktan sonra sıra istediklerinizi ve istemediklerinizi ayırt etmekte. Örneğin, birlikte film izlemeyi oyun oynamaya tercih eden ya da ailesiyle uzun vakitler geçirmektense baş başa gezmek isteyen biri size uygun olmayabilir. OkCupid üzerinde yer alan binlerce soru, sizin için ideal kişiyi bulmaya yardımcı olacak.

Ne istediğinizi bilin

OkCupid üzerinden sorulara verilen yanıtların sizin için ne kadar önemli olduğunu seçebilirsiniz. Örneğin; eğer spora ilginiz varsa, spor yapmayı hayatının vazgeçilmez parçası olarak gören biriyle eşleşebilirsiniz.

Destek alın

Eşleşmenin ardından sohbete başlamak zorlayıcı olabilir. Karşınızdakinin ne düşündüğünü, hangi konulardan bahsetmekten hoşlandığını anlamak zaman alır. OkCupid’in rehber niteliğindeki soruları, konu açarak sohbete yön vermenizi kolaylaştıracak.

Daha fazlası için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Başlıklar