18 Ocak 2021

Chanel’den Duyarlı Bağlantılar

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

“Galeriler, sahneler ve stüdyolar karanlıkta kalsa da sanatçılar ilerlemek adına yeni yollar yaratmaktan ve hayal etmekten asla vazgeçmedi.” diyen Chanel’in Global Kültür ve Sanat Başkanı Yana Peel, sanatı desteklemenin ve toplumu dönüştüren çalışmaların kutlanabilmesinin öneminin de altını çizdi.

İngiliz Vogue’unun genel yayın yönetmeni Edward Enninful, Tilda Swinton, Pharell Williams, Keira Knightley gibi pek çok ismin dahil olduğu podcast serisi “Sırada ne var?” sorusuyla bizi bekleyen geleceğe dair cevaplar arıyor.

15 Ocak tarihinde başlayan, sanat, müzik, dans, film, mimari ve moda gibi geniş bir alanı kapsayan 8 bölüm ve 3.5 saatlik konuşmalardan oluşan seri daha iyi bir dünya için neler yapılabileceğini samimi bir dille yorumluyor.

Podcast’ten yansıyan bazı önemli başlıklar ise şöyle :

edward enninful
Fotoğraf: Edward Enninful

Kahramanlar Bir Şeyleri Savunabilmeli

“Endüstri değişti. Medya değişti. Kahramanlar da değişti benim fikrime göre ünlüler ve ünlü kültürü her zaman var olacak ancak ünlüler sadece kendilerini değil başka konuları da savunabilmeli.“  

 “Resimde Kim Var?” konusu için Edward Enninful

 

edward enninful
Fotoğraf: Mario Testino, 2017 Aralık Vogue

“Evet” Her Zaman Doğru Cevap Değildir.

“Kişisel asistanlarımız tarafından zihinsel olarak oldukça dağıldık. Artık herkesin bir kişisel asistanı var ve bu bahsettiğim asistanlar hayır cevabını asla kabul etmeyen telefonlarımız. Bizi her şeye evet demeye bağımlı hale getiren telefonlar yüzünden daha fırsatçı insanlara dönüştük.”

“Yeni Dünyaları Hayal Etmek” konusu için Pharell Williams.

 

edward enninful
Fotoğraf: Chanel

Empati Anahtar Kelime

“Farklı seslere ihtiyacımız var. Kültür genellikle bir kaçış için var ama aslında bu kendinizi başkasının yerine koyarak onların bakış açısından da bir şeyleri görebilmenizi sağlıyor.”

“Yeni Kadın Kahramanlar” konusu için Keira Knightley

  

 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör

CHANEL (@chanelofficial)'in paylaştığı bir gönderi

ETİKETLER: CHANEL , PODCAST , KEİRA KNİGHTLEY , EDWARD ENNİNFUL , PHAREL WİLLİAMS , TİLDA SWİNTON