07 Ocak 2021

Cartier'den Minimalist Yaklaşım

Cartier

Cartier’nin, 'Grande Maison' çantası olarak nitelendirdiği yeni çanta koleksiyonu Double C de Cartier'de değerli çanta tokasına eşlik eden Cartier’nin baş harfi, yeni koleksiyonun tonunu belirliyor. Tokada yer alan CC harfleri, aynı harfin iki kez kullanılmasıyla ortaya çıktı. Bu harf, 20. yüzyılın başlarında üç mücevher ustası kardeşin ve babalarının öncülüğünde Fransa sınırlarını aşan Parisli bir ailenin soyadını temsil ediyordu. İç içe geçen ve C formunda kullanılan iki stil sahibi harf, sıra dışı bir geleneğin simgesi olarak, mücevher ustasının hediye paketlerini mühürlemek için kullandığı kırmızı balmumuna kazınıyordu. Günümüzde ise bu harfler, çantanın odak noktası olarak karşımızda.

Cartier 

Cartier Deri ve Deri Aksesuarlar Kreatif Direktörü Marin Yuson, Double C de Cartier ile ilgili görüşlerini paylaştı ve; ‘Logoyu, iç kısımdaki ovalden, yani önceden Maison’un çantalarında yer aldığı noktadan ayrıştırarak modernleştirdik. Bunu bir mücevher parçası gibi değerlendirdik ve sıra dışı olan açma işlevine özel olarak dikkat ettik. Mücevher tokayı daha da ön plana çıkaran çantanın, kapandığında yayılan hoş sesi ve üzerindeki logonun varlığı ilk kez hem estetik hem de işlevsel oldu. Ayrıca, yapısı oldukça güçlendirilmiş çanta şekli de tokanın parlamasına imkan tanıyacak ölçüde modern. Çanta, buna kusursuz bir arka plan sunuyor. Ayarlanabilir omuz askısı sayesinde, omuzda ya da çapraz olmak üzere iki farklı şekilde kullanım sunan bir tasarıma sahip.’ dedi.
 
Cartier
 
Ne çok küçük ne çok büyük, şehir yaşamına tam anlamıyla hitap eden Double C de Cartier, her dolapta zamansız ve klasik tarzı simgeliyor. Omuzda ya da çapraz kullanılabilen, doğru boyut ve oranlarla şıklığından ödün vermeyen bu çanta, her stile uyum sağlıyor. Stilin ve zarafetin, adeta temel parçalarda hayat bulduğu bir örnek; sade çizgiler, omuz askısı ve pürüzsüz bir deri. Klasik tonlardan canlı renklere uzanan bir yelpazeyle Double C de Cartier, tarzına canlılık kazandırmak için gereken ışıltıya sahip iki versiyonla hem büyük hem de küçük modelde mevcut dört farklı renk seçeneğiyle sunuldu.
 
Cartier

ETİKETLER: CARTİER , AKSESUAR , ÇANTA