11 Mart 2020

Capri'nin Yeni Ilımlısı: Aquazzura

YAZI: ZEYNEP GÜR

aquazzura

Aquazzura'nın kreatif direktörü Edgardo Osorio, Capri'yi mesken tutan yeni mağazası hakkında, "Capri'yle alakalı beni mutlu eden büyülü bir şey var" yorumunda bulunuyor. Capri'nin ılıman ikliminde kendine yeni bir sığınak bulan Aquazzura, aslında kürkçü dükkanına geri dönen tilki misali, serüvenin başlangıç noktasına geri dönüyor. Capri'nin samimi insanları, uyarıcı renk paleti ve talepkar doğası, Aquazzura'nın moda elementleriyle uyum içinde hareket ederek kendine yeni bir kılıf buluyor. 

aquazzura

Aquazzura'nın yeni üssünün tasarımcısı Marie-Anne Oudejans ise hislerini şu şekilde dile getiriyor: “Aquazzura için dünyanın en büyülü ve ikonik yerlerinden biri olan Capri'de etkili bir projeye imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ve Edgardo gibi özel ve inanılmaz yetenekli bir arkadaşa sahip olduğum ayrıca çok mutluyum. Aquazzura, marka, hikaye, ada, deniz, sihir, aşk, tutku ve sınırsız güzellik; hepsi burada, Capri'de gerçekleşiyor!"

Capri'nin büyüleyici manzarasını, capcanlı sahil atmosferini ve yazlık pastel renklerini hap şeklinde Aquazzura'nın mağazasına entegre eden ünlü mimar Marie-Anne Oudejans'ın eşsiz vizyonu, mercan kırmızı dokunuşlu dekorasyonda, narin deniz tonlarında boyanmış duvarlarda açığa çıkıyor. 

aquazzura

Thierry Journo'nun Idli'nin mekanı anlamlı bir ifade katan iki mercan heykeli, Jaipur kökenli sanatçı Vikas Soni ve ekibi tarafından tasarlanan pirinç konsollarla göz temasında. Mağazanın son rötuşlarını ise gemi halatları, limon, portakal, çiçekler ve elle özenle boyanmış yoncalar gerçekleştiriyor. 

Aquazzura mağazasının açılışını kutlamak için yalnızca Capri mağazası için tasarlanmış özel bir kapsül sandalet koleksiyonu sunacak.

ETİKETLER: AQUAZZURA , MAĞAZA , YENİ MAĞAZA