14 Şubat 2018

Burberry LGBT Haklarına Dikkat Çekiyor

YAZI: İNAN KIRDEMİR

burberry

2018, Burberry için radikal başlangıçların yılı olacak. Bildiğiniz üzere yaklaşık 17 yıldır markanın kreatif direktörlüğünü üstlenen Christopher Bailey ikonik İngiliz modaeviyle yollarını ayırıyor. Son koleksiyonunu 17 Şubat'ta, Londra Moda Haftası kapsamında tanıtmaya hazırlanan Bailey, kendi döneminin finalinde, 2001'den bu yana oluşturduğu karakterli Burberry kimliğine sosyal sorumluluk yüklemeyi de ihmal etmiyor.

burberry 

Sonbahar/Kış 2018-19 koleksiyonunda gökkuşağı bayrağını referans olarak kullanmayı amaçlayan Bailey, LGBT haklarına şu sözlerle ışık tutuyor: "Son koleksiyonumu, eşitlik adına büyük bir özveriyle çalışan LGBT derneklerine ithaf ediyorum. Farklılığı ve çeşitliliği kutlamak için bundan daha uygun ve daha iyi bir zaman olamazdı!"

'Şimdi gör ve hemen al' stratejisini uygulamaya devam eden Burberry, gökkuşağına bürünen tasarımlarını defileden hemen sonra satışa çıkaracak. Satıştan elde edilen gelirin tümüyse Albert Kennedy Trust, Trevor Project ve ILGA gibi LGBT derneklerine bağışlanacak.

 

ETİKETLER: BURBERRY , LGBT