08 Nisan 2017

Bir Efsanenin Kaynağı: Christian Dior & Granville

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Christian Dior’un ilham perilerini keşfetmenin tek yolu Normandiya’dan geçiyor. Çocukluk anılarını Kuzey’in Monako’su olarak bilinen Granville’de biriktiren efsane tasarımcı, bu küçük ve sevimli Normandiya kasabasına pek çok hatıra borçlu. Normandiya da, Christian Dior’u özel bir yerde tutuyor. 20 yıl önce açılan Christian Dior Müzesi, bu yoğun ilginin en güzel örneği.

Dior

70 yıllık Dior tarihine, Christian Dior Müzesi’nin 20. yılı da eklenince, Mösyö Dior’un kaynağını bir sergiyle kutlamak şart olmuş. Christian Dior & Granville: The Source of The Legend sergisi 8 Nisan'dan 24 Eylül'e kadar Christian Dior'un çocukluğunun en temel taşlarına iniyor. Sergi, Mösyö Dior'un ikonik tasarımlarından ziyade bu çalışmalara ilham veren büyüleyici bir hikayenin izlerini sürüyor.

Mösyö Dior ve Ailesi

DiorFotoğaf: Christian Dior Museum

Moda tarihçisi Florence Müller'nin küratörlüğünü üstlendiği sergi, Mösyö Dior'un ailesinden çocukluğunda oynadığı ilk bahçeye, kişisel hatıralarından hayatında büyük önem taşıyan objelere, özetle bir efsanenin bilinmeyen kaynağını keşfe çıkıyor. Yolunuz Normandiya'ya düşerse, Christian Dior & Granville: The Source of The Legend'a uğramadan geçmeyin.

DiorFotoğraf: Roger Vivier, 1960

 

ETİKETLER: CHRİSTİAN DİOR & GRANVİLLE: THE SOURCE OF THE LEGEND , CHRİSTİAN DİOR , SERGİ