02 Eylül 2018

Balmain'ın Yeni Avatar Ordusu

YAZI: ZEYNEP GÜR

balmain

 @balmain 

Balmain yeni bir süpermodel ordusu yarattı fakat bu seferki kampanyada ne bir Jenner var ne de Kardashian. Markanın kreatif direktörü Olivier Rousteing, Balmain Bbox çantasının tanıtımı için sanal bir ordu seçti.

balmain

@balmain

Tanıştıralım: Margot, Shudu ve Zhi. Balmain ordusunun ilk sanal modelleri. Fotoğrafçı Cameron-James Wilson’ın yarattığı sanal model Shudu’nun kıyafetleri, üç boyutlu hiperrealistik giysi simülasyonları yaratan CLO Virtual Fashion tarafından şekillendirildi.

balmain

 @balmain

Shudu, “Dünyanın ilk dijital süper modeli” olarak biliniyor. Instagram sayfasındaysa yaklaşık 140 bin takipçisi var ve şimdiden Fenty Beauty ve Cosmopolitan için editoryal çekimlerde bulundu. Trevor McFedries ve Sara Decou'nun dijital sanat projesi Lil Miquela’nın ise Instagram üzerinde 1 milyon takipçisi var.

balmain

 @balmain

Fransız moda evini dijital çağın ön saflarına taşımaya kararlı olan Rousteing: “Değişime ihtiyacımız var. Sınırları zorlamak zorundayız. Yeni jenerasyonla konuşmamız gerekiyor. Modaya uygun olmalıyız.” Moda ve teknoloji arasındaki boşluğu kapatmak istediğini her seferinde dile getiren Balmain Prensi, bu yılın başlarında sanal gerçeklik deneyimi “My Lights of Lights”ı yaratmıştı.

ETİKETLER: BALMAİN , OLİVİER ROUSTEİNG