06 Mayıs 2019

Amazon Ruhlu MaxMara Kadını Yaza Hazır

YAZI: ZEYNEP GÜR

maxmara

MaxMara 2019 İlkbahar/Yaz sezonunda Antik Yunan ve Roma klasikleri üzerine yoğunlaşarak mitolojik ruhlu bir koleksiyona imza atıyor. Markanın kreatif dişil ruhu Anne-Marie Beretta'nın geniş yelpazeli vizyonunu yansıtan yeni koleksiyon, güçlü omuzlardan oluşan silüetlere, asimetrik drapelere, stilize detaylara ev sahipliği yapıyor. 

Gaia’nın tüm meteorolojik saldırılarıyla başa çıkabilecek şekilde tasarlanan, mükemmel form ve kullanışa sahip suya dayanıklı, mumlu ve dokusuz kumaştan trençkot ve yağmurluklar, mitolojik koleksiyona yön veriyor. Amphitrite’ın eşsiz su altı hakimiyetinden egzotik su altı yaşamının dalgalı formlarını andıran bükümlü volanlar, kare formda ceket ve denizci kabanlar üzerinde açığa çıkıyor. Sıcak Akdeniz tonlarından oluşan renk paletinde, zeytin, çöl kahvesi, beyaz ve mavinin en derin tonları hakimiyet sürüyor. Kendini Amazon kadınlarıyla bir tutan MaxMara kadını, gururlu, yırtıcı ve kahraman bir portre çiziyor. 

maxmara

Çapraz askılı Atalanta çantası, tek omuzlu gömleği, belden düğümlü eteği ve korkusuz duran Briseis güneş gözlükleriyle, maceraya hazır; yani çölleri kavurmaya, okyanusları coşturmaya, çok başlı deniz canavarını avlamaya, ya da yağmurlu bir günde evinden şehrin diğer ucundaki ofisine giderken yaptığı yolculuğuna...

ETİKETLER: MAXMARA