29 Nisan 2021

Valentino’nun Yeni Kampanyası Ressamların Elinde

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

valentino,ressam,sanatSanatçı Louise Giovanelli

 

Moda dünyasının yaşadığı değişim bazı markalar için yeni bir süreci başlatmış oldu. Film çalışmaları, video oyunları, şaşırtıcı iş birlikleri derken kendi içindeki döngüyü kırmayı başaran moda, yaratıcı iletişim şekilleriyle artık çok daha samimi bir portre çiziyor. Hiç şüphesiz bunu en iyi başaran markalardan biri de köklü geçmişine rağmen yenilenmeyi unutmayan Valentino. Kreatif direktör Pierpaolo Piccioli ve ekibi son dönemlerde oldukça etkileyici işlere imza atarak bilinen marka kimliğini yeni nesile yaratıcı bir şekilde uyumlamayı başarırken bir sonraki hamlesi hakkında da merak uyandırıyor. Daha öncesinde “We’re Not Really Strangers” adlı kart oyununun yaratıcısı Koreen ile iş birliğine giderek içinde derin soruların olduğu bir kart oyunu tasarlayan marka, daha sonra komedyen ve sosyal medya fenomeni Elsa Majimbo’nun kitabını yayımlayarak bir ilke daha imza atmıştı.

valentino,ressam,sanat

Sanatçı Zhang Zihao

 

Şimdi ise Chapter 2 adını verdiği yeni kampanyasında 5 ressamı Valentino dünyasına davet ederek tasarımları onların vizyonuna açıyor. Bu bölümün bir önceki kısmında ise text only-no image kampanyasıyla kelimelerin gücünü kullanmayı tercih eden marka, şimdi tam tersi bir rota izleyerek tasarımlarını fırça darbeleriyle buluşturuyor.

Louise Giovanelli, Iori NagashimaZhang Zihao, Nahum Kim ve Alexis Ralaivao, yeteneklerini Valentino Garavani aksesuarla bir araya getirip kişisel dünyalarını tuvale aktarıyor. Tıpkı yazarlarla yaptığı iş birliğinde olduğu gibi sanatçıları hiçbir şekilde kısıtlamayan Pierpaolo Piccioli bir nevi sanatın özgür yaklaşımını Valentino markası üzerinden kutlamaya devam ediyor.

ETİKETLER: VALENTİNO , PİERPAOLO PİCCİOLİ , SANAT , MODA