06 Ekim 2021

Simpsonlar Balenciaga Evreninde

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

balenciagaBalenciaga/YOUTUBE

Geçtiğimiz hafta Théâtre du Châtelet’de başlayan Paris Moda Haftası ile vedalaşmaya çok az kaldı. Geride bıraktığımız yasakların ve kısıtlamaların ardından, tüm hızıyla defilelere ev sahipliği yapan Paris Moda Haftası, akıllarda pek çok şey bıraksa da Balenciaga’nın The Simpsons sürprizi favorilerimiz arasında.

Balenciaga defilesini bekleyen kalabalıklar alışılagelmiş bir defile yerine The Simpsons videosuyla karşılaştı. Markanın kreatif direktörü Demna Gvasalia’nın isteğiyle markanın İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonu için çizgi filmin 10 dakikalık özel bir bölümünün ilk gösterimi ekranlara geldi ve böylece Balenciaga, The Simpsons karakterlerini Paris Moda Haftası'nda podyuma çıkararak İlkbahar/Yaz 2022 koleksiyonunu tanıtmış oldu.

Ekranların en sevilen ve uzun soluklu animasyonu olan The Simpsons’ın Balenciaga özel bölümünde Homer, Marge, Bart, Lisa ve Maggie haricinde Şef Wiggum ve Smithers gibi karakterleri podyumda yürüyüş yaparken görüyoruz. 

balenciaga
YOUTUBE

Video Homer Simpson'ın Balenciaga kreatif direktörü Demna Gvasalia'yı Marge'a bir elbise ödünç vermesi için ikna etmesiyle başlıyor ve ardından Springfield sakinlerini model olarak gösteren bir Balenciaga defilesinde yürümesiyle devam ediyor. Video yalnızca karakterlerle de sınırlı değil, Springfield’dan Paris’e uzanan bu yolculukta Kim Kardashian, Kanye West, Justin Bieber, Anna Wintour ve Balenciaga’nın kreatif direktörü Demna Gvasalia da karşımıza çıkıyor. Karakterlerin markanın cesur tasarımlarıyla ilgili mizahi yorumları da videoyu daha eğlenceli hale getiriyor. Marge’ın geniş omuz vatkalarıyla dikkat çeken elbisesini gören Homer’ın tepkileri de bu anlardan biri. 

Sıra dışı hamleleriyle bilinen Balenciaga’nın kreatif direktörü Demna Gvasalia'nın The Simpsons'ın bir bölümünü, geleneksel bir podyum şovuna tercih etmesi gelecek şovlar için ilham kaynağı olacak mı göreceğiz.

Merak edenler videoyu YouTube üzerinden izleyebilir.

ETİKETLER: BALENCİAGA , 2021 PARİS MODA HAFTASI