25 Mayıs 2021

Iris Apfel’in Harikalar Diyarı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Iris apfel,ikon

@iris.apfel

Bugün 99 yaşında olan Iris Apfel, bitmeyen enerjisi ve hayata renkli yanından bakan vizyonuyla çok uzun zaman önce rakamların ruhla olan bağlantısını kırmıştı. 1948 yılında Carl Apfel ile evlendikten iki yıl sonra eşiyle birlikte kurdukları tektsil firması Old World Weavers 1992 yılına kadar devam etti. Iris Apfel’in benzersiz vizyonu o zamanki seçimlerinde bile kendini göstererek onu hayalindeki kumaşları tasarlamaya yöneltmişti. Hiç şüphesiz Apfel’in aksesuarlara olan tutkusu ise onun renkler ve desenlerle çevrelenmiş dünyasının mihenk taşlarından biri.

 

Iris apfel,ikon

@iris.apfel

Hayatı kutlamanın o pozitif enerjisini Iris’e baktığınız zaman hala görmek mümkün. Yaratıcılığının beslediği bu enerji, Instagram hesabında kısa bir yolculuğa çıktığınız zaman bile sizi yakalayabiliyor. Hem kendisini hem de yaşam alanını bir sanat eseri gibi dekore etmeyi bilen bu özel kadın, ilham verici etkisini bir gün bile yitirmeden yoluna devam ediyor.

Özellikle konu aksesuarlar olduğunda kendisi cesareti ve abartıyı adeta yeniden tanımlıyor. ”Fazla fazladır, az ise sıkıcıdır.” sözünün de sahibesi olarak yaptığı her seçimle söylediklerinin arkasında duran Apfel, eğer aksesuar kullanmayı seviyorsanız kesinlikle takip etmeniz gereken önemli bir isim. Yine de konuyu modadan biraz ayrı tutarsak sadece sahip olduğu sınırlara meydan okuyucu tavrı için bile Iris Apfel en değerli öğretenlerden biri. Hatta onu biraz daha yakından tanımak isterseniz Iris belgeselini mutlaka listenize ekleyin.

 

ETİKETLER: IRİS APFEL , MODA , DEKORAYSON , SANAT , STİL